1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні почали штрафувати водіїв: відома причина та актуальність цих дій

14.12.2023 11:25 Влада Актуально

В умовах воєнного стану українці мають право керувати транспортними засобами, навіть якщо термін дії їхнього водійського посвідчення закінчився.

В умовах воєнного стану українці мають право керувати транспортними засобами, навіть якщо термін дії їхнього водійського посвідчення закінчився.

Про це пише Автосота

Тим не менш, застосування цього положення часто стає предметом суперечок, що призводить до необґрунтованих штрафів для водіїв.


В одному з випадків правоохоронці зупинили транспортний засіб, виявивши, що у водія прострочене “тимчасове” посвідчення водія. Однак їхнє тлумачення дало їм підстави вважати, що ніщо не заважає водієві обміняти прострочене тимчасове посвідчення на постійне, особливо під час воєнного стану.

Як наслідок, на водія склали протокол за керування транспортним засобом без дійсного посвідчення та наклали штраф за ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення у розмірі 3400 гривень. Водій, однак, звернувся за правовим захистом і передав справу до суду.

Після всебічного розгляду справи суд встановив, що на момент винесення оскаржуваної постанови водій дійсно мав право керувати транспортним засобом на підставі посвідчення водія, термін дії якого закінчився. Таким чином, суд визнав поліцейський штраф несправедливим і згодом скасував його.

Ця справа свідчить про важливість правової ясності та справедливого тлумачення законів, особливо під час воєнного стану, для захисту прав і привілеїв громадян в умовах мінливого правового поля.