1. Новини Закарпаття
  2. >

"Як не мобілізація, то - тюрма": чоловік відмовився від мобілізації й суд вирішив його покарати

14.12.2023 10:31 Влада Актуально

Під час проходження ВЛК його визнали обмежено придатним до служби в армії

Під час проходження ВЛК його визнали обмежено придатним до служби в армії

У Чернігівській області суд засудив чоловіка до трьох років позбавлення волі, бо той відмовився від мобілізації через поганий зір. Окрім того, під час проходження ВЛК його визнали обмежено придатним до служби в армії. 

Про це йдеться у вироку Куликівського районного суду Чернігівської області, передає ТСН. 
На Чернігівщині чоловік відмовився від мобілізації — що вирішив суд

Що відомо про ситуацію

Як відомо, у травні цього року чоловік прийшов до ТЦК та пройшов ВЛК, яка офіційно визнала його обмежено придатний до військової служби. Попри це він отримав повістку, щоб з'явитися до військомату для відправки у військову частину, але він проігнорував це. Справа дійшла до суду.

Під час засідання він розповів, що дійсно відмовився проходити службу і пояснив, що має проблеми з зором та послався на висновок ВЛК. Також він зазначив, що відмовився від служби в армії через "істерику дитини" та пораду брата, який сказав йому не йти до війська.

Суд врахував усі пояснення чоловіка, а також місцеву селищну рада, яка охарактеризувала підозрюваного так: "не працює, живе коштом тимчасових підробітків, веде антисоціальний спосіб життя, на нього неодноразово надходили скарги до селищної ради". Також відомо, що чоловік стоїть на обліку в нарколога і притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, що посягають на громадський порядок. 

Вислухаючи це, суд визнав чоловіка винним та засудив його до трьох років позбавлення волі.