1. Новини Закарпаття
  2. >

У базі вже близько 600 злочинців: хто матиме доступ до реєстру українців-педофілів

29.11.2023 21:06 Влада ВАЖЛИВО

В Україні сформували реєстр кривдників дітей, які були засуджені за статеві злочини проти малолітніх осіб.

В Україні сформували реєстр кривдників дітей, які були засуджені за статеві злочини проти малолітніх осіб.

Офіс Генерального прокурора сьогодні, 29 листопада, завершив базовий етап наповнення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи. У базу вже внесено близько 600 злочинців. Всі вони вчинили злочин до створення реєстру.

Про це повідомляє пресцентр Офісу Генерального прокурора. За їх даними, база узагальнить дані про засуджених осіб.

"Реєстр - автоматизована електронна база даних, створена для забезпечення збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку, узагальнення даних про осіб, які вчинили кримінальні правопорушення цієї категорії. До нього увійшли також і ті, чия судимість за злочини знята або погашена в установленому законом порядку", - йдеться у повідоленні.

Крім цього, за участі ювенальних прокурорів до Реєстру внесено дані про всіх кривдників дітей, які вчинили злочини до його створення. Це більш ніж 600 злочинців.

"Сформований реєстр стане запобіжником повторного вчинення злочинів проти статевої недоторканості дітей", - додали у пресцентрі.

Як саме буде працювати реєстр

Спочатку особа потрапляє до електронної бази на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. До неї вносяться відомості щодо:

  • прізвища, імені, по батькові засудженого;
  • дати народження;
  • місця проживання чи перебування;
  • злочину, за який його було засуджено.

Також вона міститиме дані про кримінальне покарання. Про фактично відбуте ним покарання та порушення правил адміністративного нагляду.

Своєю чергою, доступ до реєстру матимуть визначені законодавством коло осіб. Окрім правоохоронців, це будуть директори шкіл і садочків, керівники державних адміністрацій та голови органів місцевого самоврядування.

"Завдяки цій можливості вони зможуть убезпечити дітей від контакту з особами, які вчинили кримінальні правопорушення на сексуальному ґрунті. І як результат у майбутньому – запобігання злочинності стосовно малолітніх та неповнолітніх", - пояснили у пресцентрі.

Читайте також: Вже до наступного тижня: Президент анонсував новий комплексний план з мобілізації

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Бабуся молилася до останнього щоб була жива: 15-річну зниклу дівчинку виявили мертвою
Читайте на ГК:Метеозалежні українці зможуть видихнути: період сильних магнітних бур наближається до кінця