1. Новини Закарпаття
  2. >

Щоразу тугіше: як планують "розігріти" мобілізацію у Раді?

21.11.2023 13:44 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

В Україні переглянуть закон щодо загальної мобілізації військовозобов'язаних.

В Україні переглянуть закон щодо загальної мобілізації військовозобов'язаних.

У Верховній раді України планують внести зміни до закону щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. У планах є ліквідація відстрочки для студентів, які здобувають 2-гу або 3-тю вищу освіту. Також пропонують призивати деяких осіб, які відбули покарання за злочини.

Про це пише УНН.

Серед головних змін:

- Зменшується коло громадян які мають право на відстрочку з догляду за особою з інвалідністю І та ІІ групи або які потребують постійного догляду. Військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, втрачають право на відстрочку. 

- З’являється нова додаткова відпустка із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів військовослужбовцям, яких звільнено з полону (крім тих, хто відмовився від подальшого проходження служби, і бажає звільнитися). 

- На облік планують ставити осіб, засуджених за скоєння кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі зі звільненням від відбування покарання.

- Скасовується заборона на надання відомостей про реєстрацію місця проживання або перебування призовниками, військовозобов’язаними та резервістами під час укладання трудового договору. 

- Розширяється перелік осіб, які приймаються на військовий облік.

Нагадаємо, раніше "Голос Карпат" інформував щодо дії єдиного реєстру військовозобовязаних "Оберіг". У ТЦК відзначають, що більш оновлена база даних дозволить оперативніше виявляти призовників.

Також ми писали, як в областях України проходить процес загальної мобілізації. Чоловіків ловлять у різних місцях та вручають повістки.

Останнім часом мобілізація вдосконалюється, в ТЦК розробляють креативні підходи із пошуку майбутніх призовників. Одним із "трюків" є розсилання через пошту оманливих повідомлень про нібито досудове розслідування через відмову військовозобовязаного з'являтись до військкомату.

Читайте також: Ціни сердиті: у закарпатських магазинах один із важливих продуктів потягне чималу суму 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими