1. Новини Закарпаття
  2. >

Полiцiю на фpoнт!?: до ВР подали відповідний законопроєкт

13.11.2023 20:46 Влада Актуально

У правці до законопроєкту вказано, що можна мобілізувати 30% від кожного підрозділу правоохоронних органів.

У правці до законопроєкту вказано, що можна мобілізувати 30% від кожного підрозділу правоохоронних органів.

На днях Верховна Рада України продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію. Також хочуть змінити правила для військовозобов’язаних, за якими на фронт поїдуть поліцейські.

Про це йдеться у проекті закону № 10209 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мудрої мобілізації та забезпечення оптимальної боєздатності військових підрозділів під час воєнного стану", який зареєстрували у ВР.

Ймовірно, все ж правоохоронців будуть мобілізовувати, коли цей законопроект вступить в силу. У правці до законопроєкту вказано, що згідно з наказом Міністра Оборони можна мобілізувати 30% від кожного підрозділу правоохоронних органів, тобто в тому числі і поліції, на період 6 місяців. Якщо правку приймуть, зазначена кількість особового складу буде задіяна на відповідних бойових позиціях, що в принципі є доцільним рішенням.

Як відомо, наразі цифра поліціянтів в тилу майже 160 тисяч осіб. Тож це було б значним підсиленням українського угруповання на фронті.

Основні положення документу:

  • Військовозобов’язаних, які офіційно не працюють та не мобілізовані до війська, хочуть задіяти у відновленні постраждалої інфраструктури.
  • Мобілізувати хочуть лише тих військовозобов’язаних, які письмово погодяться захищати Батьківщину та мають відповідні морально-вольові риси.
  • Військовозобов’язаних, які мають відстрочку або бронювання – зможуть мобілізувати. Це стосується лише тих, які два і більше роки працювали у держорганах на посадах, що передбачали використання зброї.
  • Військовозобов’язаним під час воєнного стану дозволять змінювати місце реєстрації, однак необхідно буде протягом трьох днів сповістити про це ТЦК та СП.
  • Граничний вік перебування на військовій службі в умовах воєнного стану хочуть скасувати. Тобто, за власним бажанням військові зможуть служити далі.
  • Призовники та військовозобов’язані зможуть на тиждень покидати місце проживання та не сповіщати про це ТЦК та СП.
  • У період дії воєнного стану спільним наказом МОУ та відповідного правоохоронного органу у розпорядження ГШ ЗСУ (у тому числі для забезпечення ротації для призваних на військову службу під час мобілізації військовослужбовців, які служать без ротації понад 6 місяців) можна переводити до 30% особового складу правоохоронного органу (в частині посад, які передбачають дозвіл на носіння (використання) вогнепальної зброї) терміном до 6 місяців на правових засадах призову на військову службу під час мобілізації.

"У цілому треба робити акцент на підсилення підтримки та мотивації для тих, які стали на захист Вітчизни, і на роботі з тими, які потенційно можуть поповнити ряди Збройних Сил України, а не ганебно ганятися і намагатися погрозами та примусом заганяти в Армію невмотивованих, які з різних причин не можуть/хочуть служити/воювати (при цьому ще й створюючи приємну для ворогів картинку). Нам дуже потрібна “мобілізація здорового глузду", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Читайте також: «Ви повинні знати»: Зеленський вперше назвав втрати ЗСУ у війні з Росією

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям