1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Тячівщині зводять новий пункт пропуску на кордоні з Румунією: відомо а якому етапі хід робіт (ПРОЄКТ)

11.11.2023 11:21 Влада Актуально

Напередодні українська та румунська сторони провели технічну зустріч щодо оптимізації строків будівництва мосту у Білій Церкві та пункту перетину кордону.

Напередодні українська та румунська сторони провели технічну зустріч щодо оптимізації строків будівництва мосту у Білій Церкві та пункту перетину кордону.

Повідомляє Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області

Передувало цьому підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про будівництво автодорожнього прикордонного мосту через річку Тиса на українсько-румунському державному кордоні між населеними пунктами Біла Церква (Україна) та Сігету-Мармацієй (Румунія).

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області здійснюватиме заходи з розвитку, будівництва, ремонту, облаштування, модернізації та утримання пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення.

На відведеній для пункту пропуску земельній ділянці у населеному пункті Біла Церква передбачено розміщення:

  • окремих смуг руху для легкових, вантажних автомобілів, автобусів, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів;
  • модулів прикордонного та митного контролю;вагових комплексів для поосьового зважування вантажних автомобілів у русі;
  • стаціонарної скануючої системи; адміністративної будівлі;
  • боксів поглибленого огляду для легкових та вантажних автомобілів;
  • автомобільної сервісної зони.

При проєктуванні пункту пропуску будуть враховані сучасні рішення в організації перетину кордону, а саме:

  • smart-BCP (автоматизовані системи управління рухом транспортних засобів) та є-Черга.

Румунська сторона заявила про заплановану пропускну здатність пункту пропуску - 10 тисяч транспортних засобів. Проєктом передбачено влаштування смуги для пішоходів та велосипедистів, двох смуг для вантажного транспорту та смуги для автобусів. Відповідні параметри мають бути і з українського боку. Румунська сторона має намір до осені наступного року завершити роботи по влаштуванню мосту. Його довжина - 268 м, конструктивні деталі споруди будуть обладнані датчиками, що моніторитимуть стан та зносостійкість матеріалів. Нині на майданчику працює 50 працівників у кілька змін, за словами румунського підрядника, виконано вже 22% проектних робіт. Початок робіт - 22 червня 2023 року. Завершення - осінь 2024 року.

«Збільшення обсягів транзиту товарів через україно-румунський кордон допоможе Україні відновити економіку після завершення бойових дій. Амбітний план - відкриття 8 нових пунктів пропуску з Україною та залучення більше 1 мільярда євро інвестицій», – зазначив Державний секретар міністерства транспорту та інфраструктури Румунії.

Новий пункт пропуску забезпечить більшу пропускну здатність та стійкість логістичного сполучення України з Румунією. Також сприятиме активізації інвестиційної діяльності та розвитку виробничої та ринкової інфраструктури в регіоні. 

Читайте також: Закарпатці їдять лісові "губи": делікатесний смаколик (ФОТО)

Читайте на ГК:Закарпатка злякалася не на жарт: нічний гість шокував своїми діями ціле село (ФОТО)
Читайте на ГК:Диво-порятунок на Закарпатті: вогонь забрав будинок та не маленьке життя (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата: закарпатці провели в останню дорогу полеглого захисника (ФОТО)