1. Новини Закарпаття
  2. >

Прожити на 2000 грн нереально, але і їх можуть “відібрати”: в Україні переглянуть виплати по інвалідності

01.11.2023 21:02 Влада ВАЖЛИВО

У Мінсоцполітики анонсували нові критерії.

У Мінсоцполітики анонсували нові критерії.

Кількість людей з інвалідністю в Україні стрімко зростає, і в Мінсоцполітики запропонували переглянути підхід до виплат для цієї категорії населення, пише FINANCE.UA.

За словами міністра соціальної політики України Оксани Жолнович, існують різні види інвалідності, і треба вирішити, чи всім громадянам надавати однакову підтримку.

Наприклад, якщо людина реабілітована, якщо уряд забезпечив її протезом, дав змогу отримати перенавчання, облаштування робочого місця та будинку, а також надав роботу, яка приносить 10-20 тисяч гривень, то міністр не бачить сенсу продовжувати  виплачувати такій людині пенсію по інвалідності у розмірі 2000 грн, тоді як ці гроші можуть стати в нагоді іншим більш соціально незахищеним особам.

За словами міністра, потрібно думати насамперед про те, щоб максимально працевлаштувати осіб з інвалідністю, згідно з їхніми персональними обмеженнями, ніж думати про те, де державі взяти гроші на мізерні виплати величезній кількості громадян, яких після війни стане ще більше.

"Ми повинні всі розуміти, що після війни відновлювати економіку доведеться кожному. І ті, хто може працювати, повинні працювати. Тому що підтримка інших держав уже скорочується і, на жаль, скорочуватиметься. І ми повинні дбати про себе самі", - заявила Жолнович.

Таким чином, міністр закликає створювати нові робочі місця та всі умови для якнайшвидшої реабілітації громадян з інвалідністю, щоб вони могли бути самостійнішими, у тому числі й у виборі роботи. Адже прожити на 2000 грн. або навіть 3000-4000 грн. в Україні нереально.

Читайте також: В ньому закладено несправедливість: Данілов висловився про закон про платний виїзд чоловіків за кордон

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям