1. Новини Закарпаття
  2. >

У МОН зробили важливу заяву: в Україні хочуть закрити частину університетів та коледжів

20.09.2023 23:56 Влада ВАЖЛИВО

У Міністерстві освіти і науки України розробили відповідний законопроект.

У Міністерстві освіти і науки України розробили відповідний законопроект.

В Україні незабаром може зменшитися кількість університетів та коледжів. Таким чином, Міністерство освіти і науки хоче модернізувати систему вищої освіти, зробивши її більш ефективною, пише Obozrevatel.

У МОН розробили законопроект, в якому вказано відповідні пропозиції щодо скорочення кількості навчальних закладів. У документі сказано, що з найбільш розвинених коледжів та підрозділів вишів планується створити самостійні навчальні заклади, або приєднати їх до місцевих вишів.

Зазначається, що більшість закладів пропонують такі самі спеціальності, як і місцеві університети, не маючи розвиненої технічної та матеріальної інфраструктури, тому не можуть забезпечити якісну освіту.

На сьогодні більшість університетів та вищих навчальних закладів знаходяться під керівництвом Міністерства освіти, але є й підпорядковані іншим державним органам, наприклад, Міністерству фінансів, Державній службі статистики, Національній академії педагогічних наук тощо. Для покращення системи освіти всі вузи хочуть передати до керівництва одного центрального органу.

Установам вищої освіти та науковим установам, які не мають акредитованих магістерських програм з філософії, хочуть дозволити надавати підготовку докторів філософії, використовуючи елементи освітньо-наукових програм інших дослідницьких організацій або вишів відповідно до встановленого законодавства порядку.

Ліцензії вишів, які не відповідатимуть вищевказаним вимогам, будуть анульовані з 1 липня 2025 року.

Нагадаємо, раніше ми писали, що астрологи назвали найбільш спокійних та врівноважених чоловіків за знаком Зодіаку.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям