1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Затоплення шахт у Солотвині: відомо, чи постраждала від цього територія Румунії

17.08.2023 21:08 Влада

Виявлено локальні поодинокі нестабільні зони з ознаками вертикальних зміщень земної поверхні.

Виявлено локальні поодинокі нестабільні зони з ознаками вертикальних зміщень земної поверхні.

Таку інформацію щойно озвучили спеціалісти, які проводили дослідження проваль та шахт під Солотвином за допомогою супутникового радарного моніторингу у період 2016-2021 років.

Про це інформує Закарпатська обласна рада.

Зокрема, обраховано значення накопичених деформацій земної поверхні та встановлено, що території шахти № 7, 8 та 9 становлять загрозу техногенній безпеці селища Солотвино.

Згідно з даними дослідження, у румунській частині, порівняно з Солотвином — зовсім інша ситуація. Вся територія Сігету Мармацієй перебуває у стабільному стані, хоча виявлено локальні поодинокі нестабільні зони з ознаками вертикальних зміщень земної поверхні, які інтерпретовано насамперед як пов’язані з забудовою території або рельєфом схилу.

За результатами моніторингу поверхневих і ґрунтових вод на території смт Солотвино встановлено загрозу поширення вод підвищеної мінералізації. У той же час перевірені води навколо Сігету Мармацієй класифікуються як повністю прісні протягом усього періоду дослідження. У результаті досліджень солоності, проведених протягом періоду дії проєкту, фахівці дійшли висновку, що Сігету Мармацієй та його околиці не зазнають впливу соляного забруднення з сусіднього соляного купола Солотвина.

Нагадаємо, раніше ми писали, що мережу сколихнула чергові звірства на Закарпатті (ВІДЕО18+).

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Знову залишаться без світла: в одному з районів Закарпаття тиждень починається з відключень (ГРАФІК)
Читайте на ГК:На Закарпатті п’яний водій «Toyota» збив велосипедиста і втік з місця ДТП (ФОТО)
Читайте на ГК:Замість усмішки сина побачить мати домовину: на Закарпаття привезуть полеглого захисника (ФОТО)