1. Новини Закарпаття
  2. >

Підвищенння мінімалки: скільки будемо отримувати та коли очікувати підвищення

07.08.2023 09:19 Влада Актуально

Востаннє мінімальну зарплату підвищили у жовтні 2022 року.

Востаннє мінімальну зарплату підвищили у жовтні 2022 року.

Попри те, що МВФ поки що не радить українському уряду підвищувати соціальні гарантії, і, відповідно, видатки з бюджету, мінімальна зарплата в наступному році, очевидно, зросте. Вона стане вищою майже на тисячу гривень.

Такий прогноз дає Нацбанк України у своєму Інфляційному звіті за липень.

Раніше, до війни, мінімалку в Україні підвищували, принаймні, раз на рік. Однак тепер через війну на поточний рік не передбачили навіть найменшого, символічного, підвищення. Востаннє мінімальну зарплату підвищили у жовтні 2022, і відтоді вона залишатиметься такою, щонайменше, до кінця 2023 року.  

Але вже в наступному році, відповідно до прогнозу Нацбанку, мінімальна зарплата має вирости із теперішніх 6700 гривень до 7665, або майже на тисячу гривень. Має зрости мінімалка і в 2025 році. Аналітики НБУ вважають, що на той час вона становитиме 8200 гривень.

Цікаво, що прогноз від НБУ на 2024 рік навіть дещо перевищує пропозицію від Мінекономіки. Тамтешні спеціалісти підрахували, що в 2024 році мінімалка може вирости до 7651 гривні. Щоправда, навіть у такому, підвищеному, вигляді, вона буде надто малою. Адже  за підрахунками Мінсоцполітики вже у квітні 2023 реальний прожитковий мінімум для людей працездатного віку становив 7782 гривні. А наступного року він буде значно вищим.

Читайте також, Оздоровлення та розваги: діти з прифронтових регіонів відпочивають в Угорщині

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Овни поборють свою лінь, а сміливий вчинок Левів переверне їх життя: гороскоп на 5 лютого
Читайте на ГК:Непрацюючі українці отримали право на субсидію: подробиці та умови нововведення