1. Новини Закарпаття
  2. >

Скасують виплати з 1 серпня: зміняться правила виплати грошової допомоги переселенцям

18.07.2023 21:54 Влада ВАЖЛИВО

Мова про сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Мова про сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах.

В уряді затвердили зміни правил виплати грошової допомоги переселенцям. Названо головні новації, а також тих, хто продовжить отримувати підтримку від держави.

У Мінреінтеграції повідомили, що з 1 серпня внутрішньо переміщені особи отримуватимуть грошову допомогу на шість місяців. Однак деякі категорії ВПО можуть розраховувати на допомогу протягом року (12 місяців).

Йдеться про сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах. Такими вважають тих українців, чий середньомісячний прибуток не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність. У складі сім'ї мають бути особи працездатного віку, які:

  • мають інвалідність;
  • доглядають дітей з інвалідністю або осіб з інвалідністю I групи;
  • доглядають дітей до досягнення ними 6-річного віку.

Грошова допомога протягом року передбачена і для багатодітних батьків, які виховують трьох та більше дітей віком до 18 років. Вона також виплачуватиметься:

  • дітям, які переїхали без супроводу законного представника;
  • якщо у сім'ї є людина працездатного віку, яка у перші шість місяців отримання допомоги сприяла своїй економічній самостійності (працевлаштувалася, зареєструвалася у центрі зайнятості або як підприємець), але її середньомісячний дохід не перевищує трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;
  • якщо переселенець досяг пенсійного віку або втратив працездатність, а розмір пенсії не досягає трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно, виплати не продовжуватимуться особам, які:

  • перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
  • повернулися до покинутого місця проживання.

Крім того, виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Які виплати отримують переселенці у 2023 році

Держава автоматично виплачує матеріальну допомогу українцям, які опинилися у складній життєвій ситуації через війну. Діти та громадяни з інвалідністю отримують по 3000 грн, а решта громадян – по 2000 грн.

Нагадаємо, раніше ми писали, що 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Cannabis в законі: Президент підписав закон, який легалізує використання нарковмісної рослини
Читайте на ГК:Курс валют на 16 лютого: що буде з доларом, євро і злотий
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, які можуть передбачити майбутнє