1. Новини Закарпаття
  2. >

Повістка з відеофіксацією: в Україні запровадили ще одну новацію щодо мобілізації

28.06.2023 08:56 Влада ВАЖЛИВО

Вручення повістки співробітники ТЦК тепер фіксують на відеокамеру.

Вручення повістки співробітники ТЦК тепер фіксують на відеокамеру.

Таким чином вдасться уникнути багатьох конфліктних ситуацій, пов'язаних із цим процесом. А самому військовозобов'язаному буде важче уникнути мобілізації, оскільки у розпорядженні ТЦК буде незаперечний доказ, що повістку він отримав.

Про це пише Тoday.ua з посиланням на канала "Київ 24"

Як з'ясувалося, першими до такого способу вручення повісток вдалися співробітники Чернігівського ТЦК. Саме вони стали виходити на вулиці міста з бодікамерами, на які тепер фіксують увесь процес спілкування із військовозобов'язаними чоловіками. Причому записується не лише сам момент вручення повістки, а й уся розмова.

Представники ТЦК з'ясовують, чи став чоловік на військовий облік, чи має відстрочку або броню від мобілізації, а також інші дані, що стосуються військового обліку. Потім, якщо чоловік ще не був у військкоматі з початку війни, йому виписують повістку.

"Чи встали вони на військовий облік, якщо не стали, то чому. Якщо людина має лист бронювання чи відстрочення, а також з'ясовуємо нюанси та виписуємо облікову повістку", - розповів представник Чернігівського ТЦК.

При цьому начальник Чернігівського ТЦК та СП Олег Гончарук, у свою чергу, роз'яснює, що вручення повістки для явки у військкомат аж ніяк не рівнозначне призову до армії. Просто ТЦК потрібно уточнити облікові дані всіх військовозобов'язаних чоловіків, щоби знати, який резерв має регіон і країна в цілому. Але, звичайно, наступним етапом може бути вже вручення бойової повістки.

Нагадаємо, Повзуть по стінах: одні із найбільших у світі змій атакують обійстя на Закарпатті

Читайте на ГК:Не вистачає солдатів і боєприпасів: критична ситуація на фронті виснажує військових
Читайте на ГК:Електронні військові квитки та можливість дистанційно реєструвати шлюб: нововведення у "Дії"
Читайте на ГК:Українці по-новому платитимуть за комуналку: уряд оприлюднив оновлений механізм