1. Новини Закарпаття
  2. >

«Щоб вони не ганьбили нашу державу і пам’ять героїв, які гинуть на фронті»: Зеленський хоче викорінити корупцію в судах та військкоматах

25.06.2023 00:08 Влада ВАЖЛИВО

Доходи посадовців перевірять на легальність, навіть використовуватимуть поліграф.

Доходи посадовців перевірять на легальність, навіть використовуватимуть поліграф.

Схоже, що українська влада вирішила не чекати закінчення війни, аби викорінити корупцію в країні, а візьметься за корупціонерів уже негайно. Так, усіх суддів та воєнкомів вже найближчим часом ґрунтовно перевірять на предмет нетрудових доходів. Перевірки здійснюватимуть, у тому числі з використанням поліграфа, пише  Informator.

Про це повідомили відразу два найвищі топ-менеджери держави – президент Володимир Зеленський та спікер Руслан Стефанчук.

Президент розпорядився негайно звільнити з посади одеського воєнкома Євгенія Борисова. Про звитяжну працю цього добродія під час повномасштабної війни в Україні, яка була гідно винагороджена, написано вже немало. За рік війни "настоящій полковнік" зміг обзавестись елітною житловою та офісною нерухомістю в Іспанії, придбати непристойно дорогий автомобіль, відпочити місяць на закордонному курорті і отримати бойовий орден, хоч ані дня не був на фронті.

Слідство щодо нього ще триває, однак президент уже дав доручення звільнити його з роботи. Очевидно й того, що вже доведено, вистачить на звільнення і не тільки.

Крім того, гарант дав доручення терміново створити комісію при Міноборони, яка перевірить усі ТЦК та усіх воєнкомів на дотримання норм закону в їхній діяльності та на відповідність їхніх статків зарплатам, які їм платить держава.

"Щоб вони не ганьбили нашу державу і пам’ять героїв, які гинуть на фронті", - уточнив Зеленський.

Те саме стосується і суддів, їх також тотально перевірять на доброчесність та посилять кримінальну відповідальність за корупцію. Посилення кримінальної відповідальності полягатиме у збільшенні строку "відсидки" за виявлені корупційні діяння до 15 років із повною конфіскацією майна.

"Мають бути перевірки доброчесності суддів, і не лише перед призначенням на посаду… Час може, на жаль, змінювати людей, щодо яких на початку роботи в судах був позитивний висновок. І вважаю, що варто перевіряти в тому числі з використанням детектора брехні”, – поділився глава держави.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, у свою чергу, додав, що суддів неодмінно перевірять на предмет способу їхнього життя, тобто відповідності рівня офіційних доходів із рівнем видатків.

"Буде зроблена ціла низка заходів, які будуть використовувати при доборі суддів та при подальшій діяльності суддів. Так званий поліграф”, – зазначив він під час брифінгу за підсумками засідання РНБО.

Звісно, тут немало залежатиме від того, хто перевірятиме тих та інших. Якщо це робитимуть люди, яким також мало зарплати, що їм платить держава, то не виключено, що вони можуть чогось "не помітити". Отже, не гріх було би ще згодом затіяти перевірку перевіряльників і так далі. Тоді буде вище ймовірність, то в цьому ланцюгу, таки, трапляться доброчесні люди. 

Нагадаємо, раніше ми писали, що у п’яти областях України з’являться платні дороги.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям