1. Новини Закарпаття
  2. >

Представництво ЄС вже працює з партнерами над допомогою Каховській ГЕС, - Маасікас

06.06.2023 16:44 Влада

На Херсонщині може затопити 80 населених пунктів. Загалом у критичній зоні на правому березі Дніпра перебувають 16 тисяч людей.

На Херсонщині може затопити 80 населених пунктів. Загалом у критичній зоні на правому березі Дніпра перебувають 16 тисяч людей.

Представництво Європейського Союзу в Україні вже співпрацює з українськими і міжнародними партнерами, щоб спланувати допомогу після руйнування російськими військами Каховської ГЕС.

Про це глава представництва Матті Маасікас написав у твіттері, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Руйнування греблі в Новій Каховці має глибокі військові наслідки. Але також і гуманітарні, які стосуються безпосередньо десятків, якщо не сотень тисяч мирних жителів. Офіс ЄС в Україні вже почав співпрацювати з українськими та міжнародними партнерами, щоб спланувати нашу допомогу", - зазначив він.

Вранці 6 червня стало відомо, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Внаслідок підриу повністю зруйновано машинний зал, станція не підлягає відновленню.

В регіоні розпочато евакуацію. Затопити може 80 населених пунктів. Загалом у критичній зоні на правому березі Дніпра перебувають 16 тис. людей. ДСНС опублікувала перелік безпечних місць для евакуації мешканців Херсонщини.

Підрив Каховської ГЕС загрожує тимчасово окупованій Запорізькій атомній станції, проте зараз ситуація під контролем. В річку Дніпро через підрив потрапило 150 тон мастила.

Президент Володимир Зеленський провів екстрене засідання РНБО, на якому було доручено провести евакуацію з районів ризику. Також підрив ГЕС обговорили на засіданні Ставки.

Кремль твердить, що росіяни нібито не причетні до підриву Каховської ГЕС, і покладає всю відповідальність на українців. 

Нагадаємо, Як гуманітарні вантажі проходять митницю: оприлюднили результати спрощеної процедури

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Потрібно знати: Нафтогаз роз'яснив, за які газові послуги потрібно платити у лютому
Читайте на ГК:Коли стартує масова мобілізація в Україні: ветеран Дикий дав прогноз