1. Новини Закарпаття
  2. >

Казахстан не погодив призначення Гайдая на посаду посла: відома причина

22.05.2023 17:53 Влада

Казахстан не погодив призначення колишнього очільника Луганської ОВА Сергія Гайдая послом у країні, на його місці хочуть бачити професійного дипломата.

Казахстан не погодив призначення колишнього очільника Луганської ОВА Сергія Гайдая послом у країні, на його місці хочуть бачити професійного дипломата.

Про це пише "Дзеркало тижня" із посиланням на джерела. 

За словами співрозмовників видання, Казахстан відмовився надати агреман (згоду на прийняття  особи в якості глави дипломатичного представництва) Гайдаю.

Казахська сторона "м’яко, але твердо" дала зрозуміти, що хотіла б бачити послом України в Казахстані професійного дипломата.

У березні президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення з посади очільника Луганської обласної адміністрації Сергія Гайдая.  Джерела УП повідомляли, що він може стати послом України в Казахстані.

Професійним дипломатом є попередній український посол в Казахстані Петро Врублевський. У жовтні 2022 року його звільнили з посади після скандальної заяви про необхідність "вбивати росіян якнайбільше", яка викликала невдоволення у казахської сторони. Зокрема, в одному з  інтерв’ю він сказав: "Намагаємося вбити їх якнайбільше. Чим більше ми вб’ємо росіян зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям".  

Нагадаємо, Ще одна країна ЄС запроваджує реєстрацію українських автомобілів: що це означає для біженців на колесах

Читайте на ГК:Українці по-новому платитимуть за комуналку: уряд оприлюднив оновлений механізм
Читайте на ГК:Суцільні "пастки" та "спокуси": гороскоп на 8 лютого
Читайте на ГК:"Другий хліб" стає дешевшим: ціни на популярний і незамінний овоч починають знижуватись