1. Новини Закарпаття
  2. >

Підтримка України: лідери G7 ухвалили важливу заяву

19.05.2023 17:07 Влада

Лідери країн «Групи семи», які розпочали зустріч у Японії, ухвалили заяву стосовно України.

Лідери країн «Групи семи», які розпочали зустріч у Японії, ухвалили заяву стосовно України.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться в інформації, що поширена на сайті Європейської ради.

«Під час нашої зустрічі сьогодні в Хіросімі ми, лідери G7, підтвердили наші зобов’язання стояти разом проти незаконної, невиправданої та неспровокованої російської агресивної війни проти України. Ми рішуче засуджуємо російське показове порушення Хартії Об’єднаних Націй та наслідки російської війни для усього світу. 15 місяців російської агресії мали ціну у тисячі життів, завдали жахливих страждань народу України та підірвали доступ до продуктів та енергії для багатьох найбільш вразливих людей по всьому світу», – йдеться у документі. 

Учасники зустрічі «Групи семи» висловили співчуття народу України у зв’язку із його втратами та стражданнями і віддали пошану українцям, які хоробро чинять спротив російському агресору.

«Наша підтримка для України є непохитною. Ми не відчуватимемо втоми у наших зобов’язаннях зменшити наслідки російських протиправних дій для решти світу», – наголосили лідери G7.

Як зазначили учасники зустрічі, сьогодні вони зробили новий крок для того, щоб злочинна агресія Росії проти суверенної України провалилася, а також для підтримки народу України у його зусиллях з досягнення справедливого миру, відповідно до основ міжнародного права. Вони підтвердили зобов’язання надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну допомогу для України так довго, як це буде необхідним. 

«Ми застосовуємо подальші санкції та заходи, щоб збільшити ціну для Росії та для тих, хто підтримує її воєнні дії. Ми також здійснюємо кроки для підтримки партнерів по усьому світу, які проходять через страждання, що спричинені російською війною, зокрема шляхом надання гуманітарної допомоги. Ми також продовжимо успішні зусилля для того, щоб Росія надалі не мала можливості перетворювати доступ до енергії на зброю проти нас та проти світу», – йдеться у заяві лідерів «Групи семи».

Документ нагадує, що з лютого 2022 року лідери G7 ухвалили санкції, заборону на імпорт та інші обмежувальні заходи з метою зменшення залежності від російських джерел енергії. На додаток, вони погодили застосування граничної ціни на російську нафту та на продукти нафтопереробки. Ці заходи спрацювали і привели до падіння доходів Росії. Водночас світові ціни на нафту і газ суттєво впали, на користь країнам по всьому світу. 

Як повідомлялося, в японській Хіросімі 19 травня почався 48-й саміт «Групи семи», який триватиме до 21 травня. Головною темою зустрічі японське головування G7 визначило забезпечення стійкості глобальної економіки в контексті наслідків пандемії коронавірусу та російської агресії проти України.

Одним із головних пріоритетів зустрічі є продовження допомоги Україні у її захисті від російської агресії. 

Попередня така зустріч відбулася в Німеччині у червні 2022 року.

Нагадаємо, Люди масово переходять до ПЦУ: доля Московського патріархату в Україні

Читайте на ГК:Українці по-новому платитимуть за комуналку: уряд оприлюднив оновлений механізм
Читайте на ГК:Суцільні "пастки" та "спокуси": гороскоп на 8 лютого
Читайте на ГК:"Другий хліб" стає дешевшим: ціни на популярний і незамінний овоч починають знижуватись