1. Новини Закарпаття
  2. >

Викоренити корупцію у правосудді: у Раді вигадали, як відвадити прокурорів від “хабарів”

14.05.2023 21:51 Влада Актуально

Питання якості роботи органів прокуратури особливо гостро стоїть зараз, під час російської військової агресії.

Питання якості роботи органів прокуратури особливо гостро стоїть зараз, під час російської військової агресії.

Українських прокурорів, які потребують покращення житлових умов, забезпечуватимуть безкоштовним житлом. Вирішення житлових проблем допоможе їм більше віддаватися роботі, а також виключить корупцію у прокуратурі, пише «Судово-юридична газета».

Законопроєкт №9277, в якому передбачено внесення змін до закону "Про прокуратуру" щодо забезпечення прокурорів безкоштовним житлом, зареєстрований у парламенті.

Викоренити корупцію у правосудді можна, забезпечивши працівників правоохоронної системи елементарними життєвими благами. Крім того, вирішення побутових питань допоможе підвищити ефективність прокурорської праці та справедливість прийнятих ними рішень, вважають автори законопроєкту – члени Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Владлен Неклюдов, Сергій Йонушас, Максим Павлюк та інші.

Питання якості роботи органів прокуратури особливо гостро стоїть зараз, під час російської військової агресії. Багатьом прокурорам доводиться розпочинати роботу в населених пунктах, які нещодавно тільки були звільнені від окупації. Нерідко вони не мають елементарних побутових умов для нормального облаштування на новому місці. А тим часом прокурор, у якого немає свого даху над головою, і який думає про те, як вижити його сім'ї, а не про верховенство права, не може працювати з повною самовіддачею.

До того ж не можна скидати з рахівниць корупційну складову. Людина, яка позбавлена елементарного, більш схильна до спокус, ніж та, яка має нормальні побутові умови.

При цьому місцеві органи влади не завжди можуть забезпечити працівника прокуратури житлом. Про це йдеться у зверненні Ради прокурорів України до комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Якщо законопроєкт проголосують, то у законі "Про прокуратуру" з'явиться доповнення про забезпечення прокурорів, які потребують покращення житлових умов, житлом за державний рахунок.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Зеленський розповів чи відбудуться восени вибори в Україні.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:Викликають хвороби та безсоння: названо домашні “зелені улюбленці”, яких варто уникати
Читайте на ГК:Гороскоп на 8 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Укрзалізниця зробила важливу заяву для пасажирів