1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Депутат з Виноградова ініціював законопроєкт спрямований на посилення енергетичної незалежності України

18.04.2023 23:48 Влада

Законопроєкт дозволить звичайним споживачам встановлювати генеруючі установки для власного споживання електроенергії з можливістю продавати залишки електроенергії в мережу.

Законопроєкт дозволить звичайним споживачам встановлювати генеруючі установки для власного споживання електроенергії з можливістю продавати залишки електроенергії в мережу.

У Верховній Раді 17 квітня зареєстровано комплексний законопроєкт №9213, спрямований на посилення енергетичної незалежності України завдяки швидкому розвитку децентралізованої генерації електричної енергії з відновлюваних джерел енергії.

Про це повідомив народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Жупанин, який є головою міжфракційного депутатського об’єднання «Об’єднані заради відновлення - United for Recovery».

За його словами, документ пропонує запровадження механізму підтвердження походження електричної енергії (так звані «гарантії походження»), створює можливість для побутових та непобутових споживачів встановлювати генеруючі установки для власного споживання електроенергії з можливістю продавати залишки електроенергії в мережу. Крім цього, законопроєкт передбачає зміни, що повинні запустити проведення аукціонів з розподілу квот підтримки для виробників електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

«Ухвалення нашого законопроєкту дозволить Україні зробити квантовий стрибок у декарбонізації енергетичного сектора і сприятиме пришвидшеному відновленню енергетичної безпеки держави», - наголосив парламентарій.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України

Нагадаємо, раніше ми писали, що біометановий завод в Україні - реальність. Про це розповів народний депутат України Андрій Жупанин.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:«Просимо вибачення за незручності»: виноградівців попереджають про перебої у водопостачанні
Читайте на ГК:До Виноградова по дорозі на фронт завітав грузинський політик і воїн Коба Хабазі (ФОТО)
Читайте на ГК:З Угорщини на Виноградівщину: школи двох громад отримали техзасоби для полегшення навчання (ВІДЕО)