1. Новини Закарпаття
  2. >

Верховна Рада спростила реєстрацію місця проживання дітей-переселенців

11.04.2023 19:14 Влада

Верховна Рада України спростила реєстрацію місця проживання дітей внутрішньо переміщених осіб. За це рішення проголосував 301 народний депутат.

Верховна Рада України спростила реєстрацію місця проживання дітей внутрішньо переміщених осіб. За це рішення проголосував 301 народний депутат.

Йдеться про законопроект № 8092, що покликаний врегулювати питання оформлення для дітей документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи її спеціальний статус.

Законом передбачається на період тимчасової окупації Росією території України, а також на період віднесення громад до територій, на яких ведуться чи велися бойові дії, місцем проживання дитини вважатиметься зареєстроване або задеклароване місце проживання її батьків або інших законних представників, з якими проживає дитина.

Оформлення та обмін документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України або її спеціальний статус, вклеювання у визначених законодавством випадках фотокартки при досягненні відповідного віку в паспорт громадянина України здійснює Державна міграційна служба за місцем звернення переселенців.

Закон набирає чинності через один місяць із дня його опублікування.

Як зазначили в Мінреінтеграції, ухвалення цього закону значно спростить доступ дітей внутрішніх переселенців до гарантованих державою соціальних, адміністративних та інших послуг, зокрема - пільг при вступі до закладів вищої або професійної освіти.

Нагадаємо, На Заході України 44-річний чоловік розбещував двох малолітніх дітей: суд призначив йому покарання 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Не вистачає солдатів і боєприпасів: критична ситуація на фронті виснажує військових
Читайте на ГК:Електронні військові квитки та можливість дистанційно реєструвати шлюб: нововведення у "Дії"
Читайте на ГК:Українці по-новому платитимуть за комуналку: уряд оприлюднив оновлений механізм