1. Новини Закарпаття
  2. >

Спроба обмежити права осіб з інвалідністю: законопроєкт подали на розгляд ВР

10.04.2023 21:52 Влада ВАЖЛИВО

Поданий законопроєкт звужує права і пільги людей з інвалідністю, що прямо суперечить статті 22 Конституції України, Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Поданий законопроєкт звужує права і пільги людей з інвалідністю, що прямо суперечить статті 22 Конституції України, Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

У країні, в якій тисячі громадян отримали страшні поранення, як цивільно постраждалих, так і воїнів, які захищали країну, під час війни робиться спроба обмежити права осіб з інвалідністю на соціальний захист, реабілітацію та працевлаштування, пише "Хвиля".

Законопроєкт 5344-д тричі включався до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України, проте, цей антисоціальний і дискримінаційний проєкт закону не був підтриманий народними депутатами України. І як наслідок, 23 березня 2023 року його було відправлено на повторне перше читання.

На жаль, третьяковська редакція доопрацьованого законопроєкту 5344-д до повторного першого читання є результатом «косметичних» правок і «камуфляжу» антисоціальних норм з метою протиснути всіма можливими методами цей проєкт закону, хоча б у першому читанні.

Саме тому, жодне реальне громадське об’єднання осіб з інвалідністю не підтримало цей законопроєкт. Жодна норма в законопроєкті 5344-д під час його доопрацювання до повторного першого читання не погоджена за участі громадських об’єднань осіб з інвалідністю!

Проєктом закону пропонується виключити із законів України фінансування соціальної, професійної, трудової та фізкультурно-спортивної реабілітації і реабілітаційної допомоги, а також пропонується виключити цілу статтю про трудову реабілітацію осіб з інвалідністю.

В порушення Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю законопроєкт 5344-д скасовує законодавчу норму щодо необхідності залучення громадських об’єднань осіб з інвалідністю (!) до всіх рішень, які стосуються людей з інвалідністю.

Відсторонення громадських об’єднань осіб з інвалідністю від співпраці з інституціями влади – це принципова та незрозуміла позиція Міністерства соціальної політики України та пані Третьякової. На підтвердження якої Міністерство соціальної політики України, навіть не чекаючи прийняття даного закону, вже вийшло з ініціативою не погоджувати проєкти нормативно-правових актів з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю. Так, 10 березня 2023 року Мінсоцполітики направило до Мінюсту для проведення правової експертизи відповідний проєкт постанови Уряду.

Законопроєкт 5344-д не узгоджується із Європейською стратегією прав людей з інвалідністю на 2021-2030 роки, яка передбачає посилення співпраці із об’єднаннями осіб з інвалідністю. Діюча норма, щодо співпраці громадських організацій людей з інвалідністю з українською владою знищується законопроєктом 5344-д та замість неї передбачається декларативна і абсолютно недієва в реалізації норма, яка блокує таку співпрацю всупереч Європейській стратегії прав людей з інвалідністю.

Попри включення до законопроєкту 5344-д низки новацій, які мають на меті ніби-то покращити в Україні ситуацію із працевлаштуванням та зайнятістю осіб з інвалідністю, виписані вони абсолютно без урахування вимог нормопроєктувальної техніки та прив’язки до реалій сьогодення, внаслідок чого їх неможливо буде застосувати на практиці. Так звані, новації працевлаштування – це фікція, яка тільки декларує «покращення»!

Слід звернути увагу, що законопроєкт 5344-д не може бути реалізованим без додаткових і численних змін до кодексів і законів, він є неструктурованим, несистемним, не має логічної послідовності та однозначності в розумінні, містить безліч неузгодженостей між його частинами та із чинним законодавством.

Крім того, всупереч вимогам законодавства до законопроєкту 5344-д не додано ніяких фінансово-економічних розрахунків. Це не дозволяє оцінити задекларовані розробниками, так звані, «позитиви» та ставить під сумнів їх існування.

Новий податковий внесок, запропонований законопроєктом 5344-д замість адміністративно-господарських санкцій, фактично є новим імперативним податком (сплата якого є невідворотною у разі незабезпечення виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю), що буде запроваджений під час війни для всіх роботодавців.

Адміністрування цього нового внеску пропонується покласти на податкові органи…

Таким чином, законопроєкт 5344-д, звужує права і пільги людей з інвалідністю, що прямо суперечить статті 22 Конституції України, Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю і це попри війну, коли таких людей стає все більше!

Нагадаємо, раніше ми писали, що на Закарпатті очікують серйозних реакцій від Президента.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Гороскоп на 5 березня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Скоро і воздух буде платний?: Мінфін пропонує запровадити акциз на газовану воду
Читайте на ГК:Сексуальне насильство над дітьми: в Україні запустили портал StopCrime