1. Новини Закарпаття
  2. >

У Міноборони розповіли чому “урізали” зарплати військовослужбовцям

25.03.2023 22:34 Влада ВАЖЛИВО

Міністр оборони України Олексій Рєзніков озвучив причини перегляду фінансового забезпечення українських захисників.

Міністр оборони України Олексій Рєзніков озвучив причини перегляду фінансового забезпечення українських захисників.

В Україні з лютого урізали розмір зарплат багатьом військовослужбовцям. У Міноборони прокоментували ситуацію. Виявляється, дохід захисників зменшили на їхнє прохання, пише інтернет-видання LIGA.net.

Після початку повномасштабної війни силовикам в Україні вирішили виплачувати додаткові грошові винагороди. Ті, хто служив у тилу, отримували додатково по 30 тисяч гривень. Бійцям, які виконували військові завдання на передовій, вирішили нараховувати по 100 тисяч гривень на місяць.

 

Тим, хто перебуває безпосередньо на фронті, залишили доплати. А у військовослужбовців та правоохоронців, які задіяні на територіях, де немає активних бойових дій, вирішили забрати 30-тисячну доплату.

Чому військовослужбовцям знизили зарплати

Міністр оборони України Олексій Рєзніков озвучив причини перегляду фінансового забезпечення українських захисників. Вони вкрай негативно відреагували на непопулярне рішення щодо зменшення загального розміру своєї зарплати.

"Економія — це другий фактор. Головний — це справедливість. Ми отримували сигнали саме від бійців про те, що хлопці реально на "нулі" і ризикують, отримуючи 100 тисяч гривень. А сили забезпечення, які за 20-30-40 км, не ризикують так своїм життям, але теж одержують 100 тисяч гривень. Це несправедливо", - пояснив військовий експерт.

Заслужений юрист України нагадав, що всі військовослужбовці мають можливість підвищити свій дохід. Для цього їм потрібно подати рапорт на переведення на лінію зіткнення. Резніков вважає, що все залежить від мотивації бійця та його готовності ризикувати своїм життям.

За словами міністра, треба ще враховувати необхідність заощаджувати кошти. Усі сім'ї загиблих мають отримати по 15 млн грн, також передбачено виплати пораненим. Це серйозне навантаження на державний бюджет. При цьому ЗСУ не заробляє, а лише витрачає.

Олексій Резніков наголосив, що захисники Батьківщини не сильно постраждали від того, що у них забрали доплату 30 тисяч гривень. Влада підняла їх базове грошове забезпечення на 30%. Усі, починаючи з солдатів, одержують більше коштів, ніж до повномасштабної війни.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми писали, що у мережі Фейсбук відстоюють зарплати українським військовим.

Читайте на ГК:Не вистачає солдатів і боєприпасів: критична ситуація на фронті виснажує військових
Читайте на ГК:Електронні військові квитки та можливість дистанційно реєструвати шлюб: нововведення у "Дії"
Читайте на ГК:Українці по-новому платитимуть за комуналку: уряд оприлюднив оновлений механізм