1. Новини Закарпаття
  2. >

Хронологія падіння: у Закарпатті обговорюють втрату політичної сили Балог

20.03.2023 21:11 Влада ВАЖЛИВО

Зокрема, видання ProZak зробило огляд черги потрясінь, які сильно ускладнили політичне майбутнє Віктора Балоги.

Зокрема, видання ProZak зробило огляд черги потрясінь, які сильно ускладнили політичне майбутнє Віктора Балоги.

Все було не так погано за результатами виборів, пише Prozak. Балога-молодший очолив Мукачево, партія Балог створила фракцію в обласний раді і націлилася на створення підконтрольної більшості.

Але саме в облраді і почалося падіння. Більшість створити не вдавалося. Фракція угорців виявилася непіддатливою. Щоб помститися, Балога вдався до тиску на угорців у себе на вотчині. Звичайним звільненням підконтрольних чиновників угорської національності не обійшлося. Балога зняв з Мукачівського замку національний символ угорців Турула.

У самій облраді Балога почав підминати під себе цілу фракцію партії За Майбутнє. Для початку забрав від фракції депутатку Андріану Сушко, а потім у столиці почав вести підкилимні перемовини з лідером партії За Майбутнє Палицею, щоб очолити цю партію на Закарпатті.

Але вже дуже швидко прийшла розплата. За тиск на національні меншини Балога-молодший разом з батьком стали невиїзними до Євросоюзу, а це не лише тінь на імідж Балоги, але й в офісі Президента України виникли питання до самого Балоги: чи не є його діяльність шкідливою для нашої держави.

В облраді також справи кепські. Балога програє суди у боротьбі за партію За Майбутнє, а його ставленицю-перебіжницю Андріану Сушко взагалі з тріском знімають з посаді заступниці голови облради переважною більшістю голосів.

Ну а тепер ще врахуйте скандал з різким підняттям тарифів на воду у Мукачеві, через який Балозі-меру вже загрожує відставка через недовіру.

Звичайно, що у цих процесах важливим є фактор принциповості голови Закарпатської ОВА Віктора Микити. Він не веде якоїсь спеціальної боротьби з кланом Балог, але й не має наміру чимось поступатися чи йти з кланом на якісь невигідні перемовини.

Микита просто показав, що для нього Балога не є якимось винятковим політиком зі своїми впливами, а є звичайним політичним гравцем, який діятиме у тих рамках, які йому відведе влада. Тобто, якщо твоя діяльність корисна Закарпаттю та мешканцям краю – дій! Якщо твоя діяльність направлена на розбудову власного іміджу та впливовості – гальмуй! І це єдина раціональна позиція.

Балога ж прагнув підсилити власну значимість і тепер отримав по шапці так, що ще не скоро оговтається.

Василь Коваль для Prozak.info