1. Новини Закарпаття
  2. >

Президент України відповів на петицію про перейменування Росії на Московію

11.03.2023 13:22 Влада Актуально

Володимир Зеленський розглянув електронну петицію, автор якої пропонує офіційно перейменувати назву "Росія" на "Московія" та замінити терміни "російський" на "московський".

Володимир Зеленський розглянув електронну петицію, автор якої пропонує офіційно перейменувати назву

Крім того, у петиції пропонується перейменувати "Російську Федерацію" – на "Московську федерацію". Адже автор петиції, яка набрала понад 25 тис. підписів, вказує, що "історичною назвою Росії є Московія".

"Ця назва вживалася в європейських і в деяких азійських мовах. На багатьох історичних мапах XVI—XIX ст., які виготовлялися в Європі до і після перейменування Московського царства на Всеросійську імперію, також фігурує ця назва", – йдеться у петиції.

Автор звернення наголошує, що "Росія існує лише 301 рік" – з 22 жовтня 1721 року, коли московський цар Петро І проголосив Московське царство "Российской империей".

У своїй відповіді Володимир Зеленський вказав, що "порушене у петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки".

Зеленський також повідомив, що звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням разом з науковими установами комплексно опрацювати це питання.

Читайте на ГК:Страшна аварія на трасі «Київ-Чоп»: зіткнулися вантажівка та легковик, є травмовані (ФОТО)
Читайте на ГК:Сьогодні на Заході України попрощаються із людьми, які загинули унаслідок падіння російської ракети
Читайте на ГК:Моторошна трагедія на Заході України: вибухнув автомобіль з військовими