1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні заборонять автобуси на бензині та дизелі: відомі деталі

24.02.2023 22:54 Влада ВАЖЛИВО

В країні хочуть впровадити екологічний громадський транспорт.

В країні хочуть впровадити екологічний громадський транспорт.

Передбачається, що через 10 років у великих містах 50% громадського транспорту буде екологічно чистим.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

В Україні заборонять експлуатацію міських автобусів із бензиновими та дизельними двигунами. Рада ухвалила відповідний проєкт закону №8172.

У Раді ухвалили закон, який пришвидшить перехід на екологічний громадський транспорт. З 2030 року в Україні буде заборонено закуповувати бензинові та дизельні міські автобуси, а з 2036 року заборонять їх експлуатацію у якості міський транспорт.

Згідно із законопроєктом з 1 січня 2036 року в українських містах обласного та районного значення допускатимуть до маршрутів лише електробуси, автобуси з ГБО та водневими паливними осередками.

Перехід на екологічно чистий транспорт буде поступовим. Так, з 1 січня 2028 року в містах з населенням понад 250 000 осіб не менше 50% автобусів, що закуповуються, повинні бути електричними, водневими або з ГБО. З 1 січня 2030 дозволять закуповувати тільки такі моделі. Зазначається, що міжміський та приміський транспорт нововведення не торкаються.

Законом спрощується та здешевлюється процедура встановлення зарядних станцій для електротранспорту та підключення їх до електромереж. Передбачається, що до 2030 у великих містах частка "зелених" автобусів складе 25%, а до 2033 — 50%.

Читайте також: Ризикують залишитися без грошей: Мінфін готує масштабну перевірку пенсіонерів 

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям