1. Новини Закарпаття
  2. >

«Він не планує миру. Він планує нову війну»: Єнс Столтенберг про плани Путіна

20.02.2023 23:47 Влада

Столтенберг заявив, що підтримку України треба посилити.

Столтенберг заявив, що підтримку України треба посилити.

У НАТО заявили, що не вбачають ознак того, що російський диктатор Володимир Путін "змінив свої амбіції" і хоче миру. Повномасштабне вторгнення його військ триває вже другий рік – президент РФ, імовірно, планує нову війну.

Про це сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг на Мюнхенській конференції з безпеки у понеділок, 20 лютого. Його слова процитувало видання CNN.

Він зазначив, що ніхто не знає, чим закінчиться війна в Україні, але глава Кремля Путін навряд чи змінив свої плани. При цьому посадовець наголосив, що українська армія потребує більшої допомоги від західних партнерів.

"Ми бачимо протилежне. Він не планує миру. Він планує нову війну", – сказав Столтенберг, додавши, що російські війська на фронті в Україні, зокрема на околицях Бахмута на Донбасі, вже готують нові наступальні операції.

"Чи є це великим весняним наступом, чи це просто своєрідна прелюдія до нього, сказати складно. Але вони стягують все більше й більше військ і все більше й більше зброї", – додав він.

Генеральний секретар НАТО сказав, що країна-агресор намагається компенсувати погане оснащення додатковими підрозділами окупантів. Цю тактику він назвав "викиданням хвиль людей на оборонні рубежі" – подібні бойові дії не спостерігалися з часів Першої світової війни.

Столтенберг також сказав, що відновлення територіальної цілісності України та закінчення війни залежить від військової допомоги Києву. Ефективність переговорів для України залежить від "сили на полі бою", упевнений генсек НАТО.

Читайте також: Зарплата очільника центрального банку США викликала шквал коментарів у мережі: скільки ж заробляє Джером Пауелл

Читайте на ГК:Хусити в Червоному морі перерізали кабелі глобального інтернету
Читайте на ГК:Масова втеча тисячі ув'язнених: вбито понад десяток осіб й це не кінець
Читайте на ГК:Неймовірна знахідка вразила світ: під шаром землі знайшли велику гробницю з артефактами (ФОТО)