1. Головна
  2. >
  3. Влада

Для українських водіїв можуть запровадити нові штрафи: що відомо

178
Влада Україна

Народні депутати запропонували запровадити адміністративну відповідальність за порушення правил перевезення тварин.

Для українських водіїв можуть запровадити нові штрафи: що відомо

Відповідний законопроєкт зареєстрували Олександр Юрченко та Антоніна Славицька.

Згідно з проєктом закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечного перевезення тварин в транспортних засобах" (№9016), водіїв можуть штрафувати за порушення правил безпечного перевезення тварин в автомобілях.

У пояснювальній записці нардепи наголошують:

"...спостерігається практика, особливо у жінок, під час керування транспортним засобом тримати на колінах, на руках або в руках собак невеликих порід".

Причиною ДТП може стати те, що тварина відволікає свого господаря під час поїздки. У разі раптової зупинки чи зіткнення відсутність спеціальних засобів для перевезення або надійних кріплень перетворює тварину на можливий ризик загибелі. 

У документі зазначили:

"Приміром, у типовій дорожньо-транспортній пригоді при швидкості 50 км/год собака вагою 20-25 кг летітиме вперед із силою удару близько 700 кг".

Таким чином водіїв можуть зобов'язати перевозити тварин у спосіб, що не заважає керуванню транспортним засобом та дотриманню водієм правил дорожнього руху. Однак автори проєкту не уточнили, у який спосіб це має відбуватися.

У разі прийняття закону на порушників чекає штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510 грн, а при повторному порушенні протягом року штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів - 850 грн.

Нагадаємо, Мобілізація в Україні: як проходить медкомісія та кого визнають непридатними до служби 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber