1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Депутатка Юдіта Петеї пояснила, чому Балога запустив скандальний фейк проти неї

28.01.2023 20:13 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Фейк про карту Закарпаття у кольорах угорського прапора ніби-то на фейсбук-сторінці депутатки обласної ради Юдіти Петеї з’явився після відкритого звернення закарпатських угорців до Президента.

Фейк про карту Закарпаття у кольорах угорського прапора ніби-то на фейсбук-сторінці депутатки обласної ради Юдіти Петеї з’явився після відкритого звернення закарпатських угорців до Президента.

У коментарі для Голосу Карпат Юдіта Петеї підтвердила, що на її фейсбук-сторінці не публікувалося нічого подібного, а скріншот, який опублікували і не перевірили медіа, фейковий.

Депутатка пояснила, чому вона впевнена, що джерелом цього небезпечного медіа-вкиду є народний депутат України Віктор Балога.

– Це сталося після того, як я зачитала відкрите Звернення до Президента України щодо провокацій на розпаленні міжнаціональної ворожнечі та грі на руку кремля нардепом Віктором Балогою. Я шокована від того, наскільки низько ця людина упала та ще й знову дала матеріал для ворожої пропаганди, – розповіла для Голосу Карпат Юдіта Петеї.

Відкрите Звернення до Президента України було оголошене 26 січня у залі Закарпатської облради. Там відбувся форум за участю депутатів від КМКС та інших фракцій облради, перших керівників краю Віктора Микити та Володимира Чубірка, членів національних спільнот та представників органів місцевого самоврядування. 

Форум організували, щоб показати єдність у підтримці України в боротьбі з ворогом і у відповідь на серію загострень навколо теми громадян України – представників угорської нацменшини Закарпаття.

Ось частина тексту Звернення, озвученого Юдітою Петеї, після чого, за її словами, Віктор Балога запустив фейк та інформаційну атаку:

 – Ми, представники угорської національної спільноти, які проживають на території Закарпаття, є громадянами України, невід’ємними, інтегрованими та органічними членами українського суспільства… 

Ми рішуче засуджуємо порушення законів та Конституції України, прояви ксенофобії й політичного тиску щодо спільноти з боку народного депутата України Віктора Балоги та йому підконтрольних структур і чиновників… 

Враховуючи вищенаведене, просимо Вас, пане Президенте, як гаранта Конституції, у межах повноважень, визначених Законом:

1) зупинити антиукраїнську діяльність проросійського політика Віктора Балоги, його сина, Мукачівського міського голови Андрія Балоги, та підконтрольних йому суб’єктів у Мукачівській міській раді, яка діє на розхитування суспільно-політичної обстановки в регіоні в умовах воєнного стану;

2) не допустити зниження морально-психологічного духу воїнів, представників угорської національної спільноти, котрі зараз захищають незалежність України на фронті у боях проти російських окупантів, унаслідок тиску з боку проросійського політика Віктора Балоги на них та членів їхніх сімей, які проживають на Закарпатті;

3) зупинити антиукраїнську діяльність проросійського політика Віктора Балоги, що спрямована на створення штучних прецедентів у ЄС для блокування надання фінансової допомоги Україні;

4) зупинити публічне поширення проросійським політиком Віктором Балогою фейкових антиукраїнських маніпуляцій, які використовує російська пропаганда для просування наративу щодо так званого «обмеження прав національних спільнот з боку Української держави»;

5) перевірити діяльність проросійського політика Віктора Балоги, його сина, Мукачівського міського голови Андрія Балоги, та підконтрольних йому суб’єктів у Мукачівській міській раді щодо порушення ними законів України та причетності до діяльності спецслужб Росії на шкоду національним інтересам України.

Віримо в перемогу України та Українського народу!

Слава Україні!

Героям слава!

Нагадаємо, Свавілля у Мукачеві: угорці Закарпаття виступили з важливою заявою / ОФІЦІЙНО