1. Головна
  2. >
  3. Влада

Уряд знизив обліковий вік для військовозобов'язаних українців: деталі

1447
Влада Україна

30 грудня Кабінет міністрів України постановою N 1487 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів” змінив вік взяття на облік.

Уряд знизив обліковий вік для військовозобов'язаних українців: деталі

Дотепер взяттю на військовий облік підлягали громадяни які досягли 17-річного віку. Та, згідно зазначеної постанови, взяттю на персонально-первинний та персональний військовий облік в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях підлягають громадяни України, які досягли 16- річного віку. Варто зазначити що такі громадяни повинні стати на облік у військовому комісаріаті у рік виповнення 17 років. Тобто якщо вам вже виповнилось 16 років але 17 річного віку ви досягнете тільки у наступному році, то й стати на військовий облік потрібно буде наступного року, пише TODAY.UA.

Водночас нагадаємо, що призвати до лав ЗСУ можуть громадянина, починаючи з 18- річного віку і до досягнення 27 років. Однак у воєнний час чоловіків можуть призивати на службу до досягнення ними 60-річного віку.

Громадянин може перебувати на військовому обліку за місцем проживання у селищах та містах, де відсутній територіальний центр комплектування. Такий тип обліку називається персонально-первинним обліком призовників. Здійснюється цей облік органами місцевого самоврядування. Та для перебування на такому типі військового обліку громадянин спочатку повинен стати на облік у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки.

Виконувати обов'язки щодо військового обліку громадян можуть підприємства та навчальні заклади. Такий тип обліку називають персональним військовим обліком. Для взяття особи на персональний військовий облік, аналогічно з персонально-первинним обліком призовників, потрібно спочатку відвідати відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Щодо взяття на персонально-первинний та персональний військовий облік внутрішньо-переміщених осіб ситуація цілком аналогічна з попередніми.

Нагадаємо, На Виноградівщині зловмисник викрав автомобіль у місцевого жителя (ФОТО) 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber