1. Новини Закарпаття
  2. >

Уряд планує дозволити багатьом чоловікам виїжджати за кордон: що відомо

27.12.2022 17:05 Влада

Уряд планує дозволити заброньованим від призову чоловікам виїжджати з країни.

Уряд планує дозволити заброньованим від призову чоловікам виїжджати з країни.

Міністерство економіки відмовилось від ідеї запровадження «єВідрядження» та планує дозволити виїжджати у закордонні відрядження всім чоловікам призовного віку, які отримали бронювання від військового призову. Про це в інтерв’ю Forbes повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, процедура «єВідрядження» втратила сенс, оскільки невдовзі Кабмін планує затвердити нову процедуру бронювання, за якою заброньовані від призову матимуть змогу перетинати кордон. При цьому, міністерка не уточнила, на яких умовах будуть дозволені ці відрядження.

"Під нові критерії бронювання підпадають співробітники, які працюють у державному секторі, підприємствах, які виконують мобілізаційні завдання, виробляють продукцію для ЗСУ та мають критично важливе значення для економіки», – пояснила Юлія Свириденко.

Вона уточнила, що міністерство не планує дозволити виїжджати за кордон усім.

«Наше завдання – допомогти бізнесу, який працює, виїхати за кордон для укладання нових контрактів, угод, участі у виставках», – зазначила міністерка.

Вже заброньовані працівники зможуть перейти на новий формат після завершення терміну бронювання. Юлія Свириденко додала, що Мінекономіки, Мінцифра та Генштаб працюють над переведенням бронювання в електронний формат.

Зазначимо, що наразі відстрочка від мобілізації надається на 6 місяців. У вересні Кабмін дозволив пропозицію Мінекономіки продовжити термін ще на два місяці для працівників, які були заброньовані у березні та квітні.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“Німі” дзвінки від шахраїв: чим небезпечні такі дзвінки та що робити у таких випадках