1. Новини Закарпаття
  2. >

«Закликаю всіх поставити крапку в цій дискусії»: Головнокомандувач ЗСУ просить Президента підписати закон про посилення відповідальності військових (ВІДЕО)

19.12.2022 22:24 Влада ВАЖЛИВО

Валерій Залужний наполягає на гострій потребі підписання даного закону та повністю згідний зі змінами внесеними Верховною Радою до закону.

Валерій Залужний наполягає на гострій потребі підписання даного закону та повністю згідний зі змінами внесеними Верховною Радою до закону.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний просить Президента Володимира Зеленського підписати закон щодо посилення відповідальності військовослужбовців.

Як передає Укрінформ, про це Залужний повідомив у Телеграмі.

«Сьогодні я змушений підняти досить складну тему - посилення відповідальності за самовільне залишення військової частини чи місця служби, дезертирство, самовільне залишення поля бою або відмову діяти зброєю, непокору і невиконання бойових наказів», - заявив Залужний.

Він зазначив, що підтримує відповідні зміни до законодавства, ухвалені Верховною Радою України, і просить Президента підписати закон.

«Моя думка чітко віддзеркалює позицію командирів угруповань та військових частин, які вимагали системного вирішення цього комплексу питань», - зазначив Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ заявив, що армія тримається на дисципліні.

«І якщо прогалини в законодавстві не забезпечують її дотримання, а «відмовники» можуть сплатити штраф, розмір якого становить до десяти відсотків бойових виплат, або отримати покарання з випробуванням, це несправедливо. Більше того і це ключове, оголені ділянки фронту змушені закривати собою інші військовослужбовці, що призводить до збільшення втрат особового складу, територій та мирних людей на них. Часто втрачені позиції доводиться відновлювати штурмовими діями дуже дорогою ціною. Так не повинно бути», - заявив Залужний.

За його словами, цій проблемі можна зарадити у більш м’який спосіб, але якщо йдеться про мирний час. В умовах війни потрібні швидкі дієві рішення.

«Чи існує загроза посилення безкарності командирів? Ні, командири так само несуть повну юридичну відповідальність за свої дії чи бездіяльність. І я повністю довіряю своїм підлеглим. Чи визнаю я наявність проблем, що призводять до самовільного залишення позицій? Так і працюю над їх усуненням. І проведені успішні операції щодо звільнення територій нашої держави є тому підтвердженням», - заявив Залужний.

Він також зазначив, що це нормально дискутувати на такі чутливі теми публічно.

«Так, ми в демократичній державі. Але рівно до тих пір, поки це не шкодить нам вигравати війну. Тому я закликаю всіх поставити крапку в цій дискусії. І разом наближати Перемогу», - заявив Залужний.

Читайте також: Підтримали за добу: Президента закликали ветувати закон про покарання для військових (Петиція)

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 5 лютого: який сюрприз чекає знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Вибухи, розриви, нагороди: що відбувалося під час візиту Зеленського у Роботиному