1. Новини Закарпаття
  2. >

Відбудеться реформа: РНБО пропонує заборонити роботу УПЦ МП в Україні

02.12.2022 01:08 Влада ВАЖЛИВО

Українську православну церкву Московського патріархату перевірять на наявність церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом.

Українську православну церкву Московського патріархату перевірять на наявність церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом.

Рада національної безпеки та оборони України доручила Кабінету міністрів запропонувати Верховній Раді заборонити в Україні діяльність релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Росії. Йдеться про Українську православну церкву Московського патріархату. Про це у четвер, 1 грудня, повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

"Сьогодні відбулося засідання РНБО, на якому ми розглянули численні факти зв'язків окремих релігійних кіл в Україні із державою-агресором", - повідомив він.

Президент зазначив, що далі Державна служба з етнополітики та свободи совісті має забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом та за необхідності вжити передбачених законом заходів.

Також планується забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов використання релігійними організаціями майном, що знаходиться на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Всім органам, до компетенції яких належать питання у сфері забезпечення національної безпеки, доручено активізувати заходи щодо виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України та застосувати персональні санкції. Прізвища обіцяють оприлюднити невдовзі.

Як вважає Зеленський, потрібно підвищити статус та посилити можливості Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

"Відбудеться реформа цієї структури, яка дозволить їй реально захищати права та законні інтереси українців та держави", - сказав президент.

Читайте також: Стало відомо, що виявила СБУ в монастирі на Закарпатті (ФОТО) 

Читайте на ГК:Українцям повідомили, що буде з цінами на яйця найближчим часом
Читайте на ГК:Коли в Україні розпочнеться четверта хвиля мобілізації: хто підлягає призову
Читайте на ГК:В Укренерго розповіли, коли Україна перейде на планові графіки відключення світла
Читайте на ГК:Загальна мобілізація в Україні 2023: як проходитиме та кого мобілізуватимуть
Читайте на ГК:Робочі рукавички CENTER для роботи в суворих умовах
Читайте на ГК:9 грудня: народні традиції, прикмети погоди та головні заборони
Читайте на ГК:Старий Новий рік 2023: дата і традиції, коли щедрують і посівають
Читайте на ГК:Мобілізація в Україні: як розподіляють військових на фронт та скільки триває підготовка
Читайте на ГК:Різко зріс попит: в Україні погіршилася ситуація на валютному ринку
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, які зіткнуться з фінансовими проблемами у 2023
Читайте на ГК:Виплати у грудні: ПФУ звернувся до українців щодо пенсій за грудень