1. Новини Закарпаття
  2. >

Відбудеться реформа: РНБО пропонує заборонити роботу УПЦ МП в Україні

02.12.2022 01:08 Влада ВАЖЛИВО

Українську православну церкву Московського патріархату перевірять на наявність церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом.

Українську православну церкву Московського патріархату перевірять на наявність церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом.

Рада національної безпеки та оборони України доручила Кабінету міністрів запропонувати Верховній Раді заборонити в Україні діяльність релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Росії. Йдеться про Українську православну церкву Московського патріархату. Про це у четвер, 1 грудня, повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

"Сьогодні відбулося засідання РНБО, на якому ми розглянули численні факти зв'язків окремих релігійних кіл в Україні із державою-агресором", - повідомив він.

Президент зазначив, що далі Державна служба з етнополітики та свободи совісті має забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом та за необхідності вжити передбачених законом заходів.

Також планується забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов використання релігійними організаціями майном, що знаходиться на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Всім органам, до компетенції яких належать питання у сфері забезпечення національної безпеки, доручено активізувати заходи щодо виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України та застосувати персональні санкції. Прізвища обіцяють оприлюднити невдовзі.

Як вважає Зеленський, потрібно підвищити статус та посилити можливості Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

"Відбудеться реформа цієї структури, яка дозволить їй реально захищати права та законні інтереси українців та держави", - сказав президент.

Читайте також: Стало відомо, що виявила СБУ в монастирі на Закарпатті (ФОТО) 

Читайте на ГК:Гороскоп на 5 березня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Скоро і воздух буде платний?: Мінфін пропонує запровадити акциз на газовану воду
Читайте на ГК:Сексуальне насильство над дітьми: в Україні запустили портал StopCrime
Читайте на ГК:Найвірніші партнери: чоловіки з цими іменами не здатні на зраду
Читайте на ГК:Весна обіцяє зростання і нові можливості: фінансовий гороскоп для усіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:"Перегони" на кордоні: на Заході двоє "спринтерів" збиралися потрапити до Румунії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Індексація пенсій: стало відомо, у кого виплати зросли на 100, 500 та 1000 грн
Читайте на ГК:"Як у фільмі "Милі кістки"": шокуючий інцидент сколихнув українців (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Кейс Power-UP: Вплив реклами в YouTube на ріст і впізнаваність бренду Dinero
Читайте на ГК:Які можуть бути наслідки імплантації зубів
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 березня для всіх знаків зодіаку: який сюрприз підготували зірки