1. Новини Закарпаття
  2. >

Влада повідомила, чи можуть чоловікам дозволити виїзд за кордон через енергетику

24.11.2022 13:30 Влада

Росія продовжуватиме свою стратегію нищення енергетичної інфраструктури України. Водночас українська влада готова до викликів й намагатиметься нівелювати всі можливі загрози.

Росія продовжуватиме свою стратегію нищення енергетичної інфраструктури України. Водночас українська влада готова до викликів й намагатиметься нівелювати всі можливі загрози.

У такій ситуації українцям потрібно зберігати спокій й готуватися до різних можливих сценаріїв. Про це 24 каналу розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк

Радник керівника ОП зазначив, що будь-яка інформація щодо можливої евакуації з великих міст через перебої з електропостачанням може впливати на настрої людей. Така ж ситуація щодо можливого дозволу на виїзд за кордон для чоловіків.

Ми зараз з вами скажемо, що Банкова розглядає щось й це вже буде як "офіційна позиція". На мій погляд, ситуація виглядає трошки інакше: розв'язуймо питання тут і зараз, це має працювати як механізм,– пояснив чиновник.

За його словами, влада прогнозує й відкрито говорить про те, що Росія може бити й надалі по енергомережі. Тому на сьогодні держава забезпечує її максимальний фізичний захист через ППО і ПРО, системи ПЗРК та швидкі ремонтні роботи.

"Наші партнери прискорили нам постачання всього, зокрема компенсаторних мереж, які дозволяють з області в область перекидати енергію. Також є додаткова можливість закупити десь електроенергію – тобто від наших партнерів імпортувати сюди. Всі ці маршрути відпрацьовуються", – додав Подоляк.

Чи потрібна евакуація

На думку чиновника, на сьогодні не потрібно "алармувати" й говорити про те, що буде апокаліптичний сценарій, мовляв, відкриють кордони й всі почнуть втікати.

Росіяни хочуть залишити міста без людей. Тому що коли місто без людей, тоді немає що захищати й немає кому захищати. Тоді країна просто поступово "падатиме". Але з початку війни багато хто повернувся. Тобто всі хочуть бути вдома й хочуть максимально допомагати,– переконаний радник голови ОП.

Він вказав, що саме тому українці пристосувались до того, що йде війна і є певні обмеження. Водночас Подоляк зауважив, що держава намагатиметься впливати на всі проблемні питання.

"Ми сьогодні вже маємо набагато більш конкретний фізичний захист багатьох об'єктів й над цим працюємо далі. Вже у пришвидшеному темпі отримуємо і ЗРК, і антидронові кулемети. Ми вже пройшли 9 місяців війни й розуміємо, що робитимуть росіяни. Всі до цього готові", – наголосив чиновник.

З його слів, Україна готова до всього перш за все морально, позаяк усі розуміють, що треба такий важкий період "перетерпіти".

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Уже в лютому слід готуватись до "сюрпризів" на АЗС: в Україні стрімко подорожчає пальне
Читайте на ГК:Воєнний стан та мобілізацію в Україні знову продовжать: Рада розгляне важливі законопроєкти