1. Новини Закарпаття
  2. >

Зеленський на саміті G20 окреслив шлях завершення війни в Україні

15.11.2022 09:45 Влада

Президент України Володимир Зеленський виступив перед учасниками саміту G20, що 15 листопада стартував на Балі. Він заявив, що настав час покласти край агресії Росії.

Президент України Володимир Зеленський виступив перед учасниками саміту G20, що 15 листопада стартував на Балі. Він заявив, що настав час покласти край агресії Росії.

Виступ Зеленського відбувся на самому початку саміту в режимі онлайн; особисто бути присутнім глава держави не зміг через воєнні дії в нашій країні (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця). Про це пише Оbozrevatel.

Лідер назвав умови завершення війни проти РФ. Він наголосив, що Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести свої війська з території України та виплатити компенсацію за завдану шкоду.

Президент акцентував, що "Мінська-3" не буде, маючи на увазі дві угоди щодо припинення війни РФ, що не відбулися.

"Ми не дозволимо Росії чекати і нарощувати свої сили… Я переконаний, що зараз настав час, коли війну Росії потрібно і можна зупинити", – підкреслив він.

Президент заявив: "Не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю. Ми поважаємо правила і ми люди слова. Україна завжди була лідером миротворчих зусиль і світ це бачив. І якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, нехай доведе це діями".

Президент України запропонував РФ провести обмін полоненими за формулою "всіх на всіх".

Зеленський заявив, що ніхто не має права шантажувати світ ядерною катастрофою і що Росія перетворила Запорізьку атомну станцію на "радіоактивну бомбу, яка може вибухнути будь-якої миті".

Глава держави також закликав створити Спеціальний трибунал щодо злочинної агресії Росії проти України та створити Міжнародний механізм для відшкодування збитків, завданих цією війною. Він нагадав про масові вбивства мирних жителів України у Маріуполі, Бучі і інших містах та селах.

Зеленський також закликав після перемоги українських військ провести міжнародну конференцію, щоб "закріпити ключовий елемент архітектури післявоєнної безпеки" та запобігти повторенню "російської агресії". Він уточнив, що тільки після всіх антивоєнних заходів може бути підписаний документ, що підтверджує припинення війни.

Президент подякував усім 19 країнам (крім РФ) за чітку позицію щодо неприпустимості застосування ядерної зброї.

Зеленський також сказав, що зернову угоду необхідно продовжити після закінчення терміну її дії 19 листопада. Він запропонував розширити її на Миколаївщину.

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям