1. Новини Закарпаття
  2. >

НАЗК просить владу врегулювати норми виїзду чоловіків за кордон

28.10.2022 13:38 Влада

Національне агентство з питань запобігання корупції просить владу врегулювати норми виїзду чоловіків за кордон для зменшення корупційних ризиків.

Національне агентство з питань запобігання корупції просить владу врегулювати норми виїзду чоловіків за кордон для зменшення корупційних ризиків.

Як розповів заступник голови НАЗК Артем Ситник, відповідного листа з пропозиціями агентство вже скерувало до Офісу президента, Кабінету міністрів, Офісу генпрокурора, Генштабу та Міноборони.

«Указ (президента про введення воєнного стану – ред.) від 24 лютого дослівно цитує Конституцію, допускає можливість таких обмежень (щодо заборони виїзду за кордон в умовах воєнного стану – ред.) на майбутнє, але не містить необхідної прямої заборони на виїзд. У разі прийняття рішення про необхідність обмеження окремих категорій громадян вільно залишати територію країни в період воєнного стану, першим кроком має бути встановлення такого обмеження в указі президента України (про введення воєнного стану ред.) шляхом відповідних змін та їх подальшого затвердження Верховною Радою України», – наголошує Ситник.

За його словами, регулювання виїзду чоловіків за кордон в умовах воєнного стану протягом останніх 8 місяців «стало джерелом корупційних схем і ризиків».

«Від початку війни і до 1 квітня були листи та роз’яснення ДПСУ (на підставі яких чоловікам забороняли виїзд за кордон – ред.), а після 1 квітня були внесені зміни до порядку перетину кордону, затвердженого Кабміном, де з’явилися норми, які з одного боку запроваджують певні дозволи, а з іншого – певні заборони. Але це суперечить Конституції і Закону про «Правовий режим воєнного стану», – наголошує заступник голови НАЗК.

Читайте на ГК:Цього місяця перед ними відкриються нові можливості: відомо, кому зі знаків Зодіаку пощастить у кар'єрі та фінансах
Читайте на ГК:Метеозалежним українцям буде непереливки: Землю накриє потужна магнітна буря
Читайте на ГК:Мінімальні штрафи сягатимуть від 17 тисяч гривень: порушників мобілізації суворо каратимуть