1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна вступить у ЄС, відбудова має враховувати цю перспективу - канцлер Шольц

27.10.2022 20:02 Влада Думка

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у виступі на відкритті 5-го німецько-українського бізнес-форуму з відбудови України в Берліні.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у виступі на відкритті 5-го німецько-українського бізнес-форуму з відбудови України в Берліні.

Канцлер Німеччини нагадав, що 23 червня глави держав та урядів Європейського Союзу надали України статус кандидата в члени ЄС, повідомляє Укрінформ.

«У такий спосіб ми також несемо відповідальність за те, що всі давно зрозуміли після Майдану: Україна є частиною європейської сім’ї. Я говорю дуже серйозно і розумію всі наслідки цього – ми хочемо, щоб Україна стала частиною Європейського Союзу», - сказав Шольц.

Він додав, що це рішення є сигналом приватним інвесторам: той, хто сьогодні інвестуватиме у відбудову України, вкладатиме кошти в країну, яка буде частиною ЄС і частиною спільного європейського ринку.

За словами канцлера Німеччини, це також впливає і на сам процес відбудови України, який треба здійснювати, пам’ятаючи, що Україна колись стане повноцінним членом ЄС.

«Це означає, що і в логістиці, і в транспорті треба діяти так, щоб «прив’язати» Україну відразу до внутрішнього європейського ринку. Це означає, що експортні шляхи мають бути відкриті для українських продуктів, для українських фірм. І одночасно треба пам’ятати про довкілля і про екологічне сільське господарство», - зазначив Шольц.

Він також наголосив на тому, що необхідно не лише відбудувати зруйнований енергетичний сектор України, хоча зараз це є пріоритетом, а також треба підвищити ефективність і розбудувати експорт електроенергії з України в ЄС, зміцнити українську енергетичну систему.

«В України є сонце, вітер – це дуже хороші передумови для того, щоб вона була не просто транзитною країною, а експортером відновлювальної енергії. Вже є перша угода між українським та німецькими підприємствами, і ми знаємо, що тут є великий потенціал», - вважає канцлер ФРН.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, У Генштабі розповіли, чи будуть збільшувати темпи мобілізації в Україні 

Читайте на ГК:За поширення інформації про пересування працівників ТЦК жорстоко каратимуть: якими будуть наслідки
Читайте на ГК:Невдала спроба: прикордонники затримали 31-річного горе-плавця (ФОТО)
Читайте на ГК:"Він був весь в крові": чоловік у військовій формі побив місцевого мешканця з інвалідністю на Заході України (ФОТО)