1. Новини Закарпаття
  2. >

“Розумні мережі”: що це таке, та коли запрацює в Україні

14.10.2022 22:13 Влада ВАЖЛИВО

В Україні планують запровадити "розумні" електромережі, тобто модернізувати їх.

В Україні планують запровадити

Уряд України схвалив концепцію впровадження "розумних мереж" до 2035 року, повідомляє Міністерство енергетики.

"Концепція впровадження "розумних мереж" та план заходів щодо її реалізації створюють рамку для реалізації сучасних технологій в українській електроенергетиці, у тому числі у процесі відновлення енергетичної інфраструктури після руйнувань російським агресором", – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Він розраховує, що відновлений енергетичний сектор України зможе стати втіленням найсучасніших енерготехнологій та відповідатиме європейським стандартам енергоефективності.

Зазначається, що мета концепції – поступове зменшення втрат електроенергії у мережах, забезпечення зниження викидів СО2, збільшення обсягу інвестицій у модернізацію електромереж, а також покращення якості і надійності електропостачання для споживачів електроенергії.

"У результаті впровадження плану заходів щодо реалізації концепції до 2035 року передбачається зменшити втрати електроенергії в електромережах загалом по Україні з 11,6% до 7,5%, або на 6 млрд кВт-год, що еквівалентно 3 млн тонн спаленого вугілля на ТЕС", – пояснили у Міненерго.

Очікується, що витрати на експлуатаційне обслуговування електромереж сумарно знизяться не менш як на 8,3 млрд грн, а фактичний рівень індексу середньої тривалості тривалих перерв у електропостачанні у системі скоротиться з 1 700 до 100 хвилин у 2035 році, що відповідатиме середньоєвропейському рівню.

Довідково:

Розумні мережі – це електричні мережі, що забезпечують високоякісне постачання електроенергії та підвищують її ефективне використання, застосовуючи електротехнічні технології та ІТ, щоб зробити електромережу більш інтелектуальною і ефективною.

Читайте також: Важливо: Зеленський звернувся до громадян України

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись