1. Новини Закарпаття
  2. >

Бюджет 2023: мінімальні пенсії та зарплати заморозять на рік

07.10.2022 20:09 Влада ВАЖЛИВО

Бюджет на наступний рік ухвалили у першому читанні.

Бюджет на наступний рік ухвалили у першому читанні.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №8000 «Про державний бюджет на 2023 рік». За відповідне рішення проголосував 251 народний депутат, пише «Судово-юридична газета».

Замороження мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму

Стаття 7 законопроєкту передбачає, що: з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць — у розмірі 2589 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років — 2272 гривні;

дітей віком від 6 до 18 років — 2833 гривні;

працездатних осіб — 2684 гривні;

працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді — 2102 гривні;

працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших  державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових i митних органів — 2102 гривні;

працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури — 1600 гривень;

осіб, які втратили працездатність — 2093 гривні.

У свою чергу, у статті 8 пропонується установити з 1 січня 2023 року мінімальну заробітну плату:

у місячному розмірі — 6700 гривень;

у погодинному розмірі — 40,46 гривні.

При цьому дія абзацу шостого статті 7 цього Закону про «замороження» ПМ не поширюється на працівників центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику, та органу досудового розслідування, на який відповідно до частини п’ятої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України покладається функція здійснення досудового розслідування корупційних та пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень.

Тобто, обмеження пропонується не поширювати на працівників НАЗК та НАБУ. Відповідна пропозиція до проєкту Бюджету була й у 2022 році.

Крім цього передбачається замороження стипендій студентам вишів. Курс гривні до долара за оптимістичним сценарієм становитиме 42 грн/дол.

Разом з тим, за прогнозом Мінекономіки, у 2023 році рівень безробіття може перевищити 28%.

Половину всього Держбюджету у 2023 році - 1,13 трильйона грн — буде спрямовано на сектор безпеки й оборони.

Найбільше зростуть видатки на Міноборони, бюджет якого пропонується затвердити у сумі близько 800 мільярдів гривень. Крім цього, в разі підтримки пропозицій депутатів оборонне відомство може розраховувати на аналогічний бюджет, а, можливо, і більший.

Натомість видатки на Верховну Раду згідно з проєктом у 2023 році можуть скоротити на 500 мільйонів, а діяльність президента — на 40 мільйонів. 3 мільярди може недоотримати судова система.

2 мільярди на «округи мажоритарникам»

У порівнянні з першою редакцією проєкту депутати запропонували й провели через сесійну залу поправку про виділення 2 мільярдів гривень на Державний фонд регіонального розвитку. Офіційно ці кошти мають виділятися на «підтримку місцевого самоврядування». Однак неофіційно депутати зазначають, що кошти використовуються для задоволення політико-економічних цілей окремих депутатів.

Читайте також: Надається одним платежем: українкам підвищили декретні виплати 

Читайте на ГК:За поширення інформації про пересування працівників ТЦК жорстоко каратимуть: якими будуть наслідки
Читайте на ГК:Невдала спроба: прикордонники затримали 31-річного горе-плавця (ФОТО)
Читайте на ГК:"Він був весь в крові": чоловік у військовій формі побив місцевого мешканця з інвалідністю на Заході України (ФОТО)