1. Новини Закарпаття
  2. >

Уряд прийняв низку важливих постанов: що зміниться для українців з 1 жовтня

29.09.2022 17:55 Влада ВАЖЛИВО

Кабмін прийняв низку постанов, які відкривають доступ українському бізнесу до митних спрощень, аналогічних тим, які існують у ЄС.

Кабмін прийняв низку постанов, які відкривають доступ українському бізнесу до митних спрощень, аналогічних тим, які існують у ЄС.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів. 

Щодо можливості користуватися авторизаціями та спрощеннями необмеженому колу українського бізнесу

1. Затверджено форми документів (заяв, авторизацій на застосування спрощень, звітів);

2. Врегульовано питання оцінки (повторної оцінки) відповідності підприємства критеріям та/або умовам надання авторизацій, а також моніторингу відповідності підприємства таким критеріям та/або умовам.

3. Бізнес отримує інструменти для користування перевагами та спрощеннями процедури спільного транзиту, які мають економічні оператори у 35-ти країнах-членах Конвенції. До цього часу доступ до спрощень та авторизацій мало обмежене коло підприємств, зокрема авторизовані економічні оператори.

4. Митниця отримує аналогічні європейським процедури надання таких авторизацій та спрощень, проведення оцінки відповідності підприємства критеріям та/або умовам надання авторизацій, а також здійснення заходів з моніторингу.

Щодо надання митним органам забезпечення сплати митних платежів

Визначено перелік окремих товарів, переміщення яких митною територію України у період дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення здійснюватиметься без надання митним органам забезпечення сплати митних платежів. Формування такого переліку відбувалося з урахуванням необхідності товарів для обороноздатності країни.

Характерним для схваленого переліку є запровадження перехідного періоду з 1 жовтня 2022 року до 1 лютого 2023 року, протягом якого для бізнесу діятиме звичний підхід щодо визначення товарів, які підпадатимуть під забезпечення сплати митних платежів.

Рішення щодо перехідного періоду Уряд прийняв з метою надання можливості суб'єктам ЗЕД адаптуватися у період дії воєнного стану до нових вимог Митного кодексу України, запроваджених Законом України від 15 серпня 2022 року № 2510-IX, в частині необхідності надання забезпечення сплати митних платежів в обов'язковому порядку.

При цьому з 1 жовтня 2022 року втратить чинність постанова Уряду від 21 травня 2012 року № 461 «Про затвердження переліку товарів, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України прохідним та внутрішнім транзитом здійснюється за умови обов'язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів».

Щодо питань, пов'язаних із застосуванням митних декларацій

Внесено зміни до Положення про митні декларації, затвердженого постановою Уряду від 21 травня 2012 року  № 450, що унормовують правила застосування митних декларацій, які існували до приєднання України до Конвенцій про процедуру спільного транзиту і про спрощення формальностей у торгівлі товарами, з вимогами цих міжнародних договорів.

Відповідно до прийнятих змін:

- зі сфери регулювання Уряду виключено форми митних декларацій (форма єдиного адміністративного документа буде використовуватись в Україні безпосередньо на підставі Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами);

- приведено у відповідність до чинного законодавства вимоги до оформлення і використання митних декларацій;

- визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів від 05 серпня 2020 року № 681 «Деякі питання, пов'язані із  застосуванням митних декларацій окремих типів».

Нагадаємо, Строк дії водійських посвідчень пропонують скоротити: Кабмін схвалив законопроєкт.

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям