1. Новини Закарпаття
  2. >

Військовий облік жінок: Міноборони передало до Верховної Ради нові пропозиції змін у законі

01.09.2022 17:12 Влада ВАЖЛИВО

Міноборони України внесло до Ради пропозиції щодо зміни закону про військовий облік жінок. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла подробиці.

Міноборони України внесло до Ради пропозиції щодо зміни закону про військовий облік жінок. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла подробиці.

Про це повідомляє МЕТА.

"Міноборони розробило та передало до Верховної Ради пропозиції змін до закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" щодо добровільності постановки на військовий облік жінок. Зараз працюємо над законопроєктом разом з профільним комітетом ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки", - поділилася Ганна Маляр.

Заступник міністра оборони зазначила, що постановка жінок на військовий облік була врегульована законом, тому Генштаб та Міноборони не можуть запроваджувати будь-які нововведення без змін у законі. Вона наголосила, що зараз Україні не потрібне збільшення кількості жінок на військовому обліку. Проте ЗСУ потребують окремих фахівців у сферах медицини, радіотехніки та харчових технологій.

"Тому, у разі ухвалення змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок та скоротить перелік оптимальної потреби", додала заступниця міністра оборони.

Заступник міністра оборони нагадала, що йдеться лише про добровільну постановку на військовий облік. За її словами, з 2014 року жодна жінка не потрапила на фронт у примусовому порядку.

Нагадаємо, На Закарпатті прикордонники спіймали чергову групу осіб, які намагались утекти від мобілізації

Читайте на ГК:Тисячі відхилень від основного: чому українці зневірились в роботі Уряду?
Читайте на ГК:Що загрожує за несплату комунальних послуг: юристка дала чітку відповідь
Читайте на ГК:Нові правила проходження ВЛК і важливі зміни для студентів: відомо хто отримає відстрочку від мобілізації та дозвіл виїхати за кордон