1. Новини Закарпаття
  2. >

Загальна мобілізація: що загрожує тим українцям, які не поспішають повертатися з-за кордону

25.08.2022 12:50 Влада ВАЖЛИВО

Багато чоловіків не поспішають повертатися з-за кордону, щоб захистити батьківщину від рашистів. Після приїзду додому стало відомо, що їм загрожує.

Багато чоловіків не поспішають повертатися з-за кордону, щоб захистити батьківщину від рашистів. Після приїзду додому стало відомо, що їм загрожує.

Про це пише TODAY.UA.

Загальна мобілізація проводиться через початок повномасштабної війни із Росією. Чоловікам призовного віку 18-60 років заборонено залишати країну. Проте значна частина представників сильної статі залишила Україну безпосередньо перед чи набагато раніше до вторгнення загарбників. Вони не прагнуть приїжджати додому.

У квітні у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачав примусове повернення українців із-за кордону. Його різко розкритикували.

Юрист Ростислав Кравець повідомив, що може загрожувати українцям за неповернення до рідної країни. Він зазначив, що наразі відповідальність за таку позицію під час військового стану не передбачається.

"Щодо спроб змусити чоловіків повернутися, то це не лише порушення Конституції, а й порушення логіки. Адже надходження в Україну фінансів від працівників починає перевищувати надходження від експорту", - зазначив правозахисник.

За словами експерта, ідея запровадити штрафи для чоловіків, які повертаються до України, є порушенням Конституції та прав людини. Зазначено, що закон не передбачає примусової мобілізації чоловіків, які до війни перебували в інших країнах.

Нагадаємо, На Ужгородщині під час ДТП постраждали підлітки

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Потрібно знати: з якого віку забирають чоловіків до ЗСУ
Читайте на ГК:Електронний реєстр призовників: у ТЦК пояснили, до яких даних матимуть доступ