1. Новини Закарпаття
  2. >

Нові правила продажу продуктів: що потрібно знати покупцям

20.08.2022 15:17 Влада ВАЖЛИВО

В Україні змінюються правила продажу товарів. Уряд скасував продаж у магазинах продуктів без маркування українською мовою.

В Україні змінюються правила продажу товарів. Уряд скасував продаж у магазинах продуктів без маркування українською мовою.

Про це повідомляє TODAY.UA.

У повідомленні, зокрема, згадують про те, що дозвіл на продаж продуктів без українського маркування було запроваджено урядом на початку війни, коли потрібно було терміново наситити вітчизняний ринок продуктами. Тоді ж було дозволено безмитне ввезення імпортних товарів з-за кордону. Проте зараз ситуація змінилася.

Українські переробні підприємства вже зуміли оговтатися від шоку, запустили виробництво і загалом наситили внутрішній ринок власною продукцією. Тому гострої потреби в імпортних продуктах більше немає.

"З огляду на звернення галузевих об'єднань виробників харчової промисловості та з метою забезпечення високого рівня захисту здоров'я громадян та задоволення їхніх соціальних та економічних інтересів, 19 серпня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову, яка скасовує норму тимчасової можливості на період дії воєнного стану реалізації імпортованих харчових продуктів на митній території України, інформацію про які викладено мовою, відмінною від державної", - йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

Водночас це не означає, що всі продукти, на яких немає українського маркування, одразу ж відправлять назад до країн, звідки їх привезли, або ще гірше - на смітник. Зовсім ні. Всі продукти, які будуть ввезені на територію України з 9 березня по 1 грудня 2022 року, зможуть спокійно продаватись в українських магазинах до дати закінчення їхнього терміну придатності.

Нагадаємо, Банки оновили курс валют: скільки коштує долар станом на 20 серпня

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям