1. Новини Закарпаття
  2. >

Депутати на час війни, хочуть знизити собі зарплати: оприлюднено нову суму

07.08.2022 11:53 Влада

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №7637, який пропонує зменшити оплату праці народних обранців. Згідно з цим законопроектом, на час війни народним обранцям можуть зменшити зарплати.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №7637, який пропонує зменшити оплату праці народних обранців. Згідно з цим законопроектом, на час війни народним обранцям можуть зменшити зарплати.

Про це повідомляє TODAY UA.

Цей законопроект зареєстрував позафракційний депутат Антон Яценко.

Нардеп пропонує на період дії воєнного стану скасувати всі зарплати та пільги для народних депутатів, а також знизити їхню зарплату до мінімальної. Нагадаємо, зараз мінімальна зарплата в Україні становить 6500 гривень.

Тексту законопроекту поки що немає на сайті Верховної Ради, проте сам документ уже є, і депутати рано чи пізно будуть змушені його розглянути.

Ще до появи цього законопроекту, 10 червня, на сайті президента України з'явилась петиція, в якій також пропонується знизити зарплати депутатам і міністрам. Автор петиції пропонує встановити оклад найвищих чиновників і нардепів на рівні офіційної мінімалки. Причому не лише на час дії військового стану, але й ще на два роки після його скасування.

"Прошу на час воєнного стану та два роки після нього встановити зарплату всім депутатам і міністрам України на рівні мінімального окладу праці та направити гроші на потреби населення та армії", - пропонує автор петиції.

Він пояснює свою ініціативу тим, що у скрутні часи влада має бути разом зі своїм народом. А тим більше, депутати і так не бідують, тому цілком можуть пережити зниження зарплати.

"Депутати люди не бідні, потерплять. Також слід заборонити нарахування премій, надбавок за тяжку працю, скасувати всі пільги. Терпіти мають усі, а не лише прості люди!!! Дякую", - пише автор петиції.

Втім, дякувати законодавцям поки що передчасно. Хоча петиція вже набрала 31 тисячу підписів, чим перевищила необхідну норму 25 тисяч. Документ із такою кількістю голосів обов'язково має бути розглянутий гарантом Конституції.

І, можливо, цей законопроект Яценка став депутатською відповіддю на звернення народу. Коли його розглядатимуть, наразі невідомо. Однак, враховуючи швидкість проходження деяких законопроектів через парламент, ймовірно, що черга до нього дійде вже після війни.

Нагадаємо, Загальна мобілізація: призвані до військомату можуть бути негайно відправлені на службу