1. Новини Закарпаття
  2. >

Фінансові ресурси України можуть вичерпатись і економіка "піде в круте піке" - Financial Times

26.07.2022 19:51 Влада Думка

Коли це станеться, за прогнозами щоденної британської газети?

Коли це станеться, за прогнозами щоденної британської газети?

Як повідомляє ТСН з посиланням на Financial Times, восени 2022 року фінансові ресурси України можуть вичерпатись і економіка "піде в круте піке", незважаючи на домовленість про відстрочку міжнародного боргу на два роки. Журналісти зазначають, що через війну щомісячні витрати збільшилися з 250 млн доларів у лютому до 3,3 млрд доларів у травні.

Кабмін уже запровадив різке скорочення витрат на повсякденні послуги для покриття своїх військових потреб. Крім того, влада може піти на ще рішучіші заходи. 

"Щось має відбутися всередині країни – або підвищити податки, або скоротити витрати, якщо це не критично. Усі думали, що війна скоро закінчиться... Але це триватиме місяці, якщо не роки", – прогнозує професор економіки Каліфорнійського університету в Берклі Юрій Городниченко. 

За словами заступниці директора Центру економічної стратегії Марії Репко, будь-які додаткові податки на підприємства можуть призвести до їхнього банкрутства, що тільки посилить гуманітарну кризу.   На її думку, якщо масштабне зростання військових витрат збережеться на теперішньому рівні, то восени в країні знову забракне коштів.Репко також зазначила, що без іноземної підтримки українська економіка "піде у круте піке", а продовжувати бойові дії буде неможливо. 

Крім того, іноземний банкір, який співпрацює з українською владою, розповів, що іноземна допомога Києву недостатня та надто повільна, при цьому зобов’язання навпаки дуже великі.  З моменту вторгнення Україна отримала 12,7 млрд дол фінансової допомоги з обіцяних 38 млрд дол. Чисті резерви України зараз становлять лише $12,9 млрд проти $19 млрд у лютому.  

Цього достатньо на два з половиною місяці, щоб сплатити за імпорт необхідних продуктів: від сільськогосподарських ресурсів до автомобільних запчастин і палива.  Інвестиційний директор британської керівної компанії Abrdn Віктор Сабо вважає, що можливості українського уряду дуже обмежені. За його словами, Київ може опинитись у ситуації, коли навіть не зможе погасити всі соціальні зобов'язання перед українцями. 

"Якщо вони спалять свої резерви, їм доведеться вирішувати, платити солдатам чи медсестрам. У них будуть проблеми з управлінням школами та лікарнями. Це катастрофа", – сказав він.

Нагадаємо, Кому зараз платити за газ, та як повернути кошти, помилково сплачені старому постачальнику - роз'яснення експерта.