1. Новини Закарпаття
  2. >

Агресія РФ проти України: Євросоюз прийняв пакет «збереження та узгодження»

21.07.2022 20:36 Влада Актуально

ЄС твердо підтримує Україну та продовжуватиме надавати потужну підтримку загальній економічній, військовій, соціальній та фінансовій стійкості України, включно з гуманітарною допомогою.

ЄС твердо підтримує Україну та продовжуватиме надавати потужну підтримку загальній економічній, військовій, соціальній та фінансовій стійкості України, включно з гуманітарною допомогою.

У відповідь загарбницьку війну Росії проти України, що триває, Рада ЄС ухвалила сьогодні нові заходи, спрямовані на посилення існуючих економічних санкцій проти Росії, удосконалення їх виконання та посилення їхньої ефективності. Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

В межах пакету «захисту та узгодження», узгодженого сьогодні, вводиться нова заборона на купівлю, імпорт або передачу, прямо чи опосередковано, золота, якщо воно походить з Росії та було експортовано з Росії до ЄС або до будь-якої третьої країни після цього. Ця заборона також стосується ювелірних виробів.

Пакет також розширює перелік контрольованих товарів, які можуть сприяти військовому та технологічному посиленню Росії або розвитку її сектору оборони та безпеки, тим самим посилюючи експортний контроль товарів подвійного використання та передових технологій.

Крім того, нові заходи поширюють чинну заборону на доступ до портів також на шлюзи, щоб уникнути обходу санкцій, і розширюють сферу дії заборони щодо прийняття депозитів від юридичних осіб, суб’єктів або органів, заснованих у третіх країнах, в яких громадяни Росії або фізичні особи, які проживають в Росії, володіють більшою часткою. Для прийняття депозитів для незабороненої транскордонної торгівлі необхідно буде отримати попередній дозвіл від національних компетентних органів.

ЄС також вносить ряд роз’яснень до існуючих заходів, наприклад, у сфері державних закупівель, авіації та правосуддя. Наприклад, технічна допомога Росії щодо авіаційних товарів і технологій буде дозволена тою мірою, в якій це необхідно для забезпечення роботи Міжнародної організації цивільної авіації щодо встановлення технічних промислових стандартів, а заборона укладати будь-які операції з російськими державними установами буде дещо змінена щоб забезпечити доступ до правосуддя.

З метою уникнення будь-яких потенційних негативних наслідків для продовольчої та енергетичної безпеки в усьому світі, ЄС вирішив включити операції із сільськогосподарською продукцією та транспортуванням нафти до третіх країн до винятків із заборони на проведення транзакцій з певними державними підприємствами.

У більш широкому сенсі, ЄС прагне уникати всіх заходів, які можуть призвести до продовольчої небезпеки в усьому світі. Жоден із заходів, прийнятих сьогодні чи раніше з огляду на дії Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні, жодним чином не спрямований на обмеження торгівлі сільськогосподарською та харчовою продукцією, зокрема пшеницею та добривами, між третіми країнами та Росією.

Також заходи ЄС не перешкоджають третім країнам та їхнім громадянам, які працюють за межами ЄС, купувати фармацевтичні чи медичні продукти в Росії.

Окрім економічних санкцій, Рада ЄС вирішила внести до санкційного списку додаткових фізичних та юридичних осіб і посилити вимоги до звітності, поклавши тягар декларування активів на осіб, які потрапили під санкції, щоб полегшити заморожування їхніх активів в ЄС.

ЄС твердо підтримує Україну та продовжуватиме надавати потужну підтримку загальній економічній, військовій, соціальній та фінансовій стійкості України, включно з гуманітарною допомогою.

ЄС рішуче засуджує невибіркові напади Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру та закликає Росію негайно та безумовно вивести всі свої війська та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Слід поважати міжнародне гуманітарне право, в тому числі щодо поводження з військовополоненими. Українцям, особливо дітям, яких примусово вивезли до Росії, необхідно негайно дозволити безпечно повернутися. Росія, Білорусь і всі відповідальні за військові злочини та інші найтяжчі злочини будуть притягнуті до відповідальності за свої дії відповідно до міжнародного права.

У своїх висновках від 23-24 червня 2022 року Європейська рада заявила, що робота над санкціями буде продовжена, зокрема для посилення їхнього виконання та запобігання обходу.

"Сьогодні ми робимо ще один важливий крок у напрямку обмеження спроможності Росії продовжувати та фінансувати її загарбницьку війну проти України. Ми фактично забороняємо найважливіший експорт Росії після енергоносіїв – російське золото. Ми також розширюємо винятки від заборони, включивши в нього транзакції у сфері сільськогосподарської продукції та передачі нафти до третіх країн. Тому що ЄС робить свій внесок у подолання глобальної продовольчої кризи, що насувається. Росія має припинити бомбардування українських полів і елеваторів, припинити блокування портів у Чорному морі", - зауважив Жозеп Боррель, Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики.

Відповідні нормативно-правові акти найближчим часом будуть опубліковані в Офіційному віснику ЄС.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Українців попередили про фейкову розсилку від імені Служби безпеки України 

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям