1. Новини Закарпаття
  2. >

Зустріч Путіна та Лукашенка: про що домовлялися у Петербурзі?

25.06.2022 23:30 Влада

Лукашенко під час зустрічі з Путіним попросив відреагувати на навчання НАТО біля кордонів Білорусі

Лукашенко під час зустрічі з Путіним попросив відреагувати на навчання НАТО біля кордонів Білорусі

Під час зустрічі 25 червня Лукашенко звернув увагу Путіна на тренувальні польоти літаків НАТО поблизу кордонів Білорусі та попросив розглянути можливість дзеркальної відповіді в разі потреби. Або ж запропонував "пристосувати" білоруські літаки для відповіді на можливу загрозу. У відповідь президент РФ запропонував Лукашенку відправити літаки СУ-25, які перебувають на озброєнні армії Білорусі, на авіаційні заводи Росії, щоб дообладнати їх і розпочати підготовку льотного складу.

Президент РФ запропонував Олександру Лукашенку дообладнати літаки СУ-25, які перебувають на озброєнні армії Білорусі, на авіаційних заводах Росії.

Так, росія планує найближчими місяцями передати Білорусі "Іскандери-М", які можуть використовувати балістичні та крилаті ракети. Про це президент РФ Володимир Путін заявив за результатами зустрічі з главою Білорусі Олександром Лукашенком, пише російське інформагентство ТАРС.

"Протягом найближчих кількох місяців передамо Білорусі "Іскандер-М", які, як відомо, можуть застосовувати як балістичні, так і крилаті ракети, причому як у звичайному, так і в ядерному виконанні. Я пропоную доручити Міністерству оборони та начальнику Генштабу опрацювати всі деталі, пов'язані з цим", — заявив Путін.

Разом із цим, Лукашенко заявив Путіну, що ізоляція Литвою Калінінграда "схожа на оголошення якоїсь війни". При цьому, Білорусь "дуже напружує" ситуація та політика керівництва Польщі й Литви стосовно республіки.
Спілкування двох політиків цитує сайт президента Білорусі.

"Нас дуже напружує ситуація і та політика, яку проводять наші сусіди. Ви, загалом, знаєте. Це керівництво Польщі та керівництво Литви. Політика на конфронтацію… Зрозуміло, що за спиною стоять, підштовхують, але політика огидна. Поведінка агресивна", – сказав Лукашенко.

Зокрема, білоруський політик виокремив тему обмежень на транзит через Литву товарів, які підпали під санкції Європейського союзу, між основною частиною РФ та Калінінградською областю.

"Останнім часом наростає потік інформації щодо… задуму припинити транзит із Росії через Білорусь у Калінінград, ізолювати Калінінград. Слухайте, це схоже на оголошення якоїсь війни. Неприпустимі такі речі в сучасних умовах", – сказав Лукашенко.

Він запропонував Путіну вжити дзеркальних заходів у військовій сфері на дії Заходу, наголошують на сайті президента Білорусі.

Нагадуємо, Унаслідок авіаударів по Рівненщині є загиблі й травмовані, пошукові роботи тривають — ОВА 

Читайте на ГК:Відомий актор загинув жахливою смертю у 27 років: що відомо (ФОТО)
Читайте на ГК:Двоє українок потрапили у смертельну аварію в Німеччині: деталі жахливої ДТП (ФОТО)
Читайте на ГК:Можуть вплинути й на роботу комп'ютерів: уповільнення обертання землі та наслідки таких змін