1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Президентка Словаччини про зброю для України: "Окупантів не виженуть наші пакунки з ліками та продуктами"

31.05.2022 19:49 Влада

Словаччина виступає за надання ЗСУ збройної допомоги та підтримує вступ України до Європейського Союзу.

Словаччина виступає за надання ЗСУ збройної допомоги та підтримує вступ України до Європейського Союзу.

Про це під час виступу у Верховній раді в межах візиту до України заявила президентка Словаччини Зузана Чапутова.

"Ми знаємо, що окупантів з вашої країни не виженуть наші пакунки з ліками та продуктами. Вашим захисникам потрібна військова техніка та спорядження. Тому ми допомагаємо і будемо допомагати і в цьому напрямку", — заявила президентка.

Вона нагадала, що Словаччина вже активно передає Україні озброєння.

"Нещодавно це була система оборони С-300,чи розмінувальна техніка та боєприпаси. Незабаром це буде гаубиця Zuzana. Про це ми також говоримо з нашими партнерами і союзниками, що Україні потрібна не лише гуманітарна, але й військова допомога", — зауважила Чапутова.

Посадовиця також закликала до активнішого розголосу інформації про злочини російської армії та їхнього розслідування.

"Ми не будемо стуляти рота. Не будемо мовчати, коли Росія чинитиме військові злочини на очах в усього світу. Я бачила сьогодні, що залишили після себе російські окупанти у передмісті Києва. Місяць тому вашій прокуратурі та експертам почали допомагати судові експерти та поліцейські зі Словаччини. Я знаю, що документування злочинів, які Росія вчинила в Україні, не поверне вам ваших близьких. Але це дасть змогу розповісти всьому світу, що сталося, і обвинуватити тих, хто все це спричинив", — підкреслила Зузана Чапутова.

Окрім того, вона пообіцяла допомогу з боку Словаччини в питаннях експорту зерна та інших товарів, "які сьогодні режим Путіна цинічно конфіскує або блокує в українських портах".

"Він сподівається, що це ще більше зламає вас економічно і послабить рішучість вільного світу піддати санкціям агресію Росії, погрожуючи глобальним дефіцитом продовольства. Проте він досяг протилежного. Сьогодні весь світ бачить, хто шантажує і на кого нападають. Наша рішучість допомоги вам не зменшилася, а навпаки, зросла", — зазначила президентка Словаччини.

Насамкінець політикиня заявила, що підтримує вступ України до ЄС.

"Сьогодні тривають дебати щодо того, чи надавати Україні статус країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу. Відповідь для нас і для вас зрозуміла. Україна належить до Європейського Союзу і буде його складовою. Словаччина і я особисто зробимо все, щоб це сталося якнайшвидше. Я продовжуватиму говорити про це з нашими європейськими лідерами", — підсумувала Зузана Чапутова.

Нагадаємо, Від завтра громадський транспорт у Польщі стає платним для українських біженців: ціни на квитки.

Читайте на ГК:Пригоди ведмедя у Словаччині: тварина вільно бігає містом і кидається на перехожих (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екзотична тварина вражає місцевих жителів: у засніжених горах блукає несподіваний гість (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Словаччина ще на рік продовжила тимчасовий захист для українців
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська