1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

В Угорщині вчителям заборонили страйкувати

31.05.2022 17:51 Влада

Угорська президентка підписала закон, що забороняє страйк учителів

Угорська президентка підписала закон, що забороняє страйк учителів

25 травня у спільному листі угорська Профспілка вчителів (PSZ) і Демократична профспілка вчителів (PDSZ), які входять до Страйкового комітету вчителів, звернулися до президентки Угорщини Каталін Новак із проханням не підписувати поправки до закону, які б забороняли вчителям страйкувати.

Президентку країни попросили направити поправку на розгляд до Конституційного суду. Однак Каталін Новак таки підписала закон, вже наступного дня його було надруковано в урядовому “Угорському віснику”. Про це інформував Інфопост із посиланням на повідомлення Telex.

За словами представників Страйкового комітету вчителів, у демократичній країні неможливо обмежувати право на страйк. Прийняття указу вони розглядають як явну дискримінацію та навіть залякування.

Чому вчителі в Угорщині планували страйкувати?

Серед вимог Страйкового комітету:

– нагляд за дітьми повинен відбуватися з 7 ранку до 17 години, причому це має забезпечувати хоча б один вихователь, вчитель та асистент-помічник;

– групи не повинні об’єднуватися під час епідемічної ситуації;

– харчування має бути забезпечуватися у звичному для цього місці (тобто їдальні), у звичному порядку та у відповідний час;

– для учнів випускних класи мають збільшити години з обов’язкових випускних предметів;

– для дітей з особливими освітніми потребами або труднощами в інтеграції, навчанні та поведінці слід залишити всі додаткові заняття.

Нагадаємо, що 24 травня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про надзвичайний стан “через війну в Україні”.

Надзвичайний стан у правовій системі Угорщини — це період, під час якого набуває чинності спеціальна правова система. Це означає, що у цей період уряд може прийняти постанови, які призупиняють застосування певних законів. У тому числі заборонені демонстрації та мітинги.

Також раніше 

Президентка Угорщини Каталін Новак наголосила, що Угорщина засуджує путінську агресію, прагне миру та підтримує прискорений вступ України до ЄС.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська