1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Біженці, економіка та оборона": радник Орбана розповів про введення надзвичайного стану в Угорщині

26.05.2022 14:47 Влада

Радник прем’єр-міністра Дьордь Баконді розповів, що дасть введення НС в Угорщині.

Радник прем’єр-міністра Дьордь Баконді розповів, що дасть введення НС в Угорщині.

Оголошення надзвичайного стану дозволить уряду швидко приймати рішення для захисту людей у разі війни в сусідній країні, в цьому випадку в Україні, – заявив у середу ввечері в ефірі телеканалу М1 головний радник прем’єр-міністра Угорщини з питань безпеки, повідомив портал karpat.in з посиланням на МТІ.

Дьордь Баконді повідомив, що запровадженню цього заходу надало можливість внесення змін до основного закону та закону про запобігання надзвичайних ситуацій. Оскільки війна та непродумана політика ембарго Європейського Союзу загрожують серйозними соціальними та економічними наслідками, додав радник.

За його словами, оголошення надзвичайного стану дає можливість уряду приймати швидкі рішення в ситуації, що швидко змінюється, під час війни та політики санкцій, на порозі економічної кризи, яка наближається, для захисту угорського народу, досягнутих результатів, скорочення витрат на оплату ЖКП та посилення національної оборони.

Також Голос Карпат повідомляв, що в Угорщині великий бізнес змусять сплачувати новий податок.

Дьордь Баконді додав, що в четвер на урядовій пресконференції громадськість буде поінформовано про деталі цього рішення.

Він також повідомив, що в Угорщину прибуває дедалі більше біженців, у середу їхня кількість досягла 720 тисяч.

Влада Угорщини докладає всіх зусиль для прийому, допомоги та розміщення українських біженців в Україні, а також Угорщина надає допомогу і вимушеним переселенцям на Закарпатті, – наголосив він.

На завершення Дьордь Баконді повідомив, що водночас зростає міграційний тиск на південному кордоні країни. Цього року кількість порушників кордону перевищила 78 тисяч, що значно більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли нелегально перетнути кордон намагалася 31 тисяча людей.

Головний радник вважає, що дефіцит продовольства в Африці в результаті російсько-української війни може загрожувати Європі ще більшою міграційною кризою, ніж у 2015 році.

Нагадаємо, нова президентка Угорщини Каталіна Новак озвучила позицію щодо війни Росії проти України. “Ми засуджуємо путінську агресію, збройний напад на суверенну державу. Ми, угорці, хочемо миру тут і в сусідніх країнах. Ми не нейтральні”, - зазначається у відеовиступі президентки, опублікованому на сторінці угорського консульства в Ужгороді.

Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Ми зрозуміли, що маємо допомогти": в Україні на кордоні з Угорщиною збудували сухий порт
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська