1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

«Указ президента Росії є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків», - МЗС України

25.05.2022 20:07 Влада

Мова про видачу російських паспортів жителям тимчасово окупованих територій.

Мова про видачу російських паспортів жителям тимчасово окупованих територій.

Міністерство закордонних справ України засуджує указ президента Росії про незаконну паспортизацію жителів тимчасово захоплених російською армією територій у Херсонській та Запорізькій областях.

«Незаконна паспортизація на Херсонщині та Запоріжжі, так само як і в Криму та на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей, є грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права. Указ президента Росії є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків», – йдеться у заяві.

У дипломатичному відомстві наголошують, що примусова паспортизація українців на Херсонщині та Запоріжжі є черговим свідченням злочинної мети війни Росії проти України – « » загарбання українських територій для їхньої подальшої окупації та інтеграції в російське правове, політичне та економічне поле».

Україна закликає міжнародне співтовариство зупинити Росію.

«Ми вимагаємо негайно ухвалити шостий пакет санкцій ЄС, який включатиме ембарго на російську нафту, а також розпочати роботу над сьомим санкційним пакетом. Російський режим має бути притягнутий до відповідальності, а російська воєнна машина має бути позбавлена фінансових ресурсів», – наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Нагадаємо: Хочуть створити нову квазіреспубліку: Запорізька ОВА повідомила про плани окупантів

Читайте на ГК:Організовувала виїзд дівчат у країни Європи: на Заході України 27-річна жінка підозрюється у торгівлі людьми
Читайте на ГК:Вбив та закопав в саду: на Заході України розрили жахливий злочин (ФОТО)
Читайте на ГК:Восьмирічний хлопчик потрапив під колеса автомобіля на Заході України: подробиці ДТП (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська