1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Бюджет Виноградова і початок війни: що сталося у 1-му кварталі, – Василь Кіш

21.05.2022 19:30 0 Влада Ексклюзив Автор: Голос Карпат

Як сильно вплинула війна на стан з грошима у Виноградівській громаді. Чи будуть затримки з зарплатами? Про ці та інші питання розповів журналіст і депутат міськради Василь Кіш.

Зокрема, у відео Василь Кіш повідомив:

ПРО ВИДАТКИ.

"Пересихають" три великі джерела-мільйонники з наповнення міського бюджету: це відрахування з акцизу, податок на землю для монополістів та єдиний податок з підприємців.

 

ПРО ДОХОДИ.

Є і неочікувані. На приклад, частину з надходжень від продажу електроенергії з сонячних батарей нарешті перерозподілили на місця. Зокрема, у Виногрдівській громаді планували таких надходжень на тисяч 65, а отримали 800.

Але є й доходи, які зросли саме через воєнний стан.

 

ПЕРЕСЕЛЕНЦІ

Вплинули на бюджет громади і переселенці. Різко зросли надходження від туристичного збору, хоча це все одно відносно мала сума. 

ТАКОЖ через війну і виїзд біженців за кордон збільшилася кількість чотирилапих друзів у відкритому на грантівські кошти притулку для тварин. Благодійники і волонтери доставляють туди сухий корм. Але їжу для собак там варять на електроплитах, через що виросли витрати електроенергії. Як відомо, енергозатрати для гуртожитків переселенців компенсує держава, а ось як бути з витратами на покинутих біженцями тварин - болюче питання.

 

БЮДЖЕТ РОЗВИТКУ

На бюджет розвитку у бюджеті передбачено всього 4 мільйони гривень. Вони підуть на співфінансування ремонту площі, відеонагляд скверу та ремонту стадіону Пластмасовик. 

Казанчейство проводить тільки захищені статті - тобто зарплати бюджетникам та енергоносії зараз проводяться як належить, все інше - з дуже великим скрипом.

 

ЩО ДАЛІ?

Те, що ми зараз бачимо з економікою - тільки початок великої ями, куди стрімко котимося.

Вижити в таких умовах зможуть тільки ті громади, де дійсно добре налаштована співпраця органів місцевого самоврядування з місцевим бізнесом - роботодавцями.

 

РЕЛОКАЦІЯ ГРОШЕЙ

Війна і специфіка Закарпаття створюють нові можливості для збільшення кількості робочих місць. 147 підприємств з інших куточків України прийняли рішення про релокацію свого бізнесу в Закарпаття. Скільки із 147-ми бізнесів релокуються у Виноградів? Яка проведена робота у цьому напрямку?

 

ГЕРОЇ НА СВОЄМУ ФРОНТІ

Збільшення кількості бізнесу, кількості працевлаштованих у бізнесах - це єдиний шанс виживати громаді. Кожен підприємець, який платить податки - це герой на економічному фронті, кожен офіційно працюючий робить свій важливий внесок у перемогу.

 ДЕТАЛЬНІШЕ ДИВІТЬСЯ У ВІДЕО

Читайте на ГК:До Виноградова по дорозі на фронт завітав грузинський політик і воїн Коба Хабазі (ФОТО)
Читайте на ГК:З Угорщини на Виноградівщину: школи двох громад отримали техзасоби для полегшення навчання (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Відключатимуть на кількох вулицях: у Виноградові можливі перебої з електропостачанням